Written by 2:03 pm Економіка

Житомир найближчими днями виділить "Нафтогазу" земельні ділянки під будівництво біо-ТЕЦ – мер

Київ. 20 жовтня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Міська рада Житомира планує на засіданні в понеділок, 24 жовтня, виділити земельні ділянки під будівництво двох біо-ТЕЦ, яке планує НАК "Нафтогаз України", повідомив міський голова Сергій Сухомлин.

"У понеділок проводимо позачергову сесію, надаємо земельні ділянки під будівництво великих біо-ТЕЦ у Житомирі. Велике спасибі "Нафтогазу". Він уже замовив обладнання, меморандуми про будівництво з ним підписано", – сказав він під час профільної дискусії Energy Club у четвер.

За його словами, ці ТЕЦ, які працюватимуть, зокрема, на RDF (Refuse Derived Fuel, паливо з відходів після сортування – ЕР), вироблюваному на нещодавно відкритому сміттєпереробному заводі, дадуть можливість отримати 15 МВт електроенергії для міста та знизити споживання газу в ОЗП до 5 млн куб. м, тоді як на 2022 рік планується 43-45 млн куб. м, а в 2015 році споживання було 97 млн куб. м.

При цьому мер зазначив, що в місті цього року вже запущено в роботу додаткові кілька квартальних локальних котелень на трісці, а відкрита минулого року ТЕЦ на цій сировині додатково дає в мережу 1,1 МВт електричної енергії.

"В умовах, коли внаслідок російських ракетних атак 18 жовтня Житомир був повністю знеструмлений, це дуже сильно допомагає", – наголосив Сухомлин.

Водночас він повідомив, що міська влада впродовж останніх двох днів після ворожих ударів розробила план забезпечення енергоресурсом критичних підприємств, зокрема за допомогою генераторів.

"Ми виділили кошти. Зараз у Туреччині терміново закуповуємо генератори великої потужності", – сказав Сухомлин.

Він пояснив, що ці генератори використовуватимуться для енергозабезпечення водоканалу, головної каналізаційної станції 600 кВт і 26 насосних станцій.

"Принаймні, в такому випадку воду ми будемо подавати, погодинно, але будемо", – запевнив мер.

Крім того, він розповів, що приблизно такий план із генераторами розрахований і для теплокомуненерго, до якого входять 10 районні та 32 квартальні котельні, зокрема, місто матиме приблизно п’ять-шість бригад із генераторами по 250 кВт, які включатимуть квартальні котельні на чотири-п’ять годин, щоб прогрівати систему.

"Ми опрацьовуємо цю систему, щоб місто не залишалося без тепла і води, тому що буржуйка в кожній квартирі в багатоповерховому будинку – це страшна картина може бути", – зазначив міський голова.

За його словами, на крайній випадок у кожному мікрорайоні міста за розробленим планом мають бути великі пункти обігріву, розміщені, наприклад, у садках або школах, де є автономні котельні.

"Ми зіткнулися з абсолютно новими викликами. Ми розраховували просто на економію. А коли система не може працювати, тому що елементарно немає електроенергії, ми до цього не були готові", – наголосив мер.

У Житомирі 18 жовтня внаслідок завданих російськими окупантами ударів припинило роботу електро- і водопостачання. Як повідомляв міський голова Сергій Сухомлин, місто впродовж години залишалося повністю знеструмлене і позбавлене водопостачання, лікарні працювали на резервному живленні.

Упродовж дня, за його словами, 25-30% міста підключено до електричної енергії, але потужностей поки що бракує для повноцінної роботи водоканалу й каналізації.

Сухомлин сказав, що наразі складно оцінити масштаби шкоди і, відповідно, скільки часу знадобиться на повну ліквідацію наслідків удару, при цьому зазначивши, що все впирається в питання потужностей.

Наприкінці вересня Сухомлин анонсував відкриття першого в Україні сміттєпереробного заводу, призупинене на початку війни, орієнтовно в найближчі кілька тижнів.

Він зазначив, що обсяги RDF сировини, яку можна буде виробляти з продукованого містом сміття і використовувати для виробництва тепла, дають змогу замістити 20 млн куб. м природного газу на рік.

Згідно з інформацією на сайті Житомирської міськради, потужність сміттєпереробного заводу, будівництво якого розпочалося у травні минулого року, становить 0,5 млн куб. м на рік.

На початку жовтня "Нафтогаз" повідомив, що розпочав підготовчі роботи з будівництва ТЕЦ, які працюватимуть на біомасі (деревній трісці) і RDF, у Львові та Житомирі. Плановий період здачі об’єктів в експлуатацію у Львові – перший квартал 2023 року, в Житомирі – четвертий квартал 2023 року.

Усього "Нафтогаз" має намір побудувати щонайменше дев’ять ТЕЦ і біокотелень у восьми регіонах України загальною потужністю 250 МВт теплової енергії та 52 МВт – електричної.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close