Written by 8:41 pm Політика

Зеленський закликав Євросоюз швидше виділити EUR6 млрд макрофіндопомоги

(оновлена)

Київ. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів Євросоюзу до кінця року надати EUR6 млрд макрофінансової допомоги, принципове рішення про яку було ухвалено наприкінці травня – на початку червня.

"Дякую за кошти, які вже надійшли, але досі не ухвалено рішення щодо ще 6 мільярдів із цього пакета, які критично потрібні цього року. І це вам під силу – вже сьогодні дійти принципової згоди про надання цієї допомоги нашій державі", – сказав президент, виступаючи в четвер через відеозв’язок перед членами Євроради.

Він також заявив про необхідність більшої підтримки реалізації українського Fast Recovery Plan.

"Ви маєте всі ці дані – чого саме ми потребуємо. Ми вже маємо розуміння щодо необхідних коштів. Це 3,5 мільярда євро цього року та близько 14 мільярдів євро наступного року", – сказав Зеленський.

"І поки що ми з цих коштів отримали нуль. А вони життєво необхідні. Як і життєво необхідні наступні транші "макрофіну" для України", – наголосив глава держави.

Як повідомлялося, ЄС наприкінці травня – на початку червня попередньо схвалив надання Україні нової екстреної макрофіндопомоги на EUR9 млрд, з яких на початку серпня виділив EUR1 млрд. Іще EUR8 млрд, як очікувалося, мали надійти одним траншем, проте остаточне рішення щодо них затяглося. Одна з названих причин – дискусія, як надавати ці кошти: як кредити чи грантову допомогу.

У результаті цього тижня надійшло лише EUR2 млрд, а віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс повідомив, що третій транш на EUR3 млрд очікується на початку грудня.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close