Written by 8:03 am Економіка

Зеленський наділив Мін'юст повноваженнями в міжнародних спорах про стягнення компенсацій з РФ

Київ. 19 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський поновив указ №581 від 2002 року "Про порядок здійснення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України" для підвищення ефективності такого захисту та стягнення компенсації з РФ за розв’язану нею війну.

"На цій стадії роботи гостро постало питання компетенції, тобто чіткого визначення державного органу, який опікуватиметься імплементацією цього механізму стягнення та поданням відповідних заяв. Указ президента надає таку компетенцію Мін’юсту", – прокоментувала новий указ глави держави №722 від 18 жовтня заступник міністра юстиції Ірина Мудра агентству "Інтерфакс-Україна".

Вона зазначила, що наявні у світі юридичні механізми стягнення з держав компенсацій наразі презентують низку складнощів.

"Одними з перших перешкод уже "з порога" є суверенний юрисдикційний імунітет та необхідність згоди держави-відповідача на юрисдикцію відповідного юрисдикційного органу", – зазначила заступник міністра.

Мудра нагадала, що з весни питанням розроблення та створення відповідного механізму стягнення збитків опікується створена указом президента робоча група, до складу якої вона входить і яка включає представників найвищих органів влади України, а також іноземних та українських фахівців у сфері міжнародного права.

Заступник міністра наголосила, що з кожним днем розв’язана Росією війна несе дедалі більше руйнувань, а завдані Україні збитки зростають, і лише станом на початок літа 2022 року понесені разом із витратами, необхідними для відновлення, вони оцінювалися в $750 млрд.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close