Written by 10:08 pm Економіка

ЗАЕС знову підключено до останньої робочої лінії 750 кВ – голова МАГАТЕ

Київ. 18 жовтня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Окупована російськими військами Запорізька атомна станція, яка отримувала е/е через зовнішню резервну лінію 330 кВ, знову підключена до останньої робочої лінії напругою 750 кВ ЗАЕС-Дніпровська, повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі.

"ЗАЕС відновила підключення до останньої робочої лінії електропередачі 750 кВ після того, як його було втрачено втретє за десять днів, сказав Гроссі", – слова якого наведено в оновленні щодо України на сайті агентства у вівторок пізно ввечері.

Водночас Гроссі звернув увагу, що тепер для зв’язку з енергосистемою України доступні і основна, і резервна лінії, але інтенсивні обстріли інфраструктури по всій країні призвели до затримки робіт із відновлення другої резервної зовнішньої лінії електропередачі 330 кВ від ЗаТЕС.

"Усе-таки очікується, що ремонтні роботи буде завершено сьогодні", – зазначив голова МАГАТЕ.

Крім того, присутня на ЗАЕС команда МАГАТЕ дізналася про звільнення заступника гендиректора ЗАЕС Валерія Мартинюка, затриманого на початку минулого тижня, йдеться в повідомленні.

"Генеральний директор Гроссі привітав його звільнення. (…) Однак він висловив глибоке занепокоєння нещодавніми затриманнями двох інших співробітників ЗАЕС, підтвердженими МАГАТЕ", – зазначило агентство.

Як повідомлялося з посиланням на НАЕК "Енергоатом", 17 жовтня росіяни затримали та вивезли в невідомому напрямку начальника служби інформаційних технологій ЗАЕС Олега Костюкова та помічника гендиректора станції Олега Ошеку, 10 жовтня викрали заступника генерального директора Запорізької АЕС з персоналу Валерія Мартинюка.

Запорізька АЕС, що вранці 17 жовтня втратила зв’язок з енергосистемою України через відключення лінії 750 кВ ЗАЕС-Дніпровська внаслідок обстрілів, спочатку перейшла на забезпечення дизель-генераторами, а потім була підключена до енергосистеми за резервною схемою через розподільчу станцію Запорізької ТЕС.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close