Київ. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада ухвалила за основу євроінтеграційний законопроєкт (№4560) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання ринку послуг автомобільного транспорту в Україні з метою приведення їх у відповідність з актом Європейського Союзу (ЄС)".
Згідно з інформацією на сайті парламенту, "за" документ 19 жовтня проголосували 254 народні депутати за необхідного мінімуму в 226.
Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт визначає особливості ліцензування на автомобільному транспорті відповідно до положень Регламенту ЄС №1071/2009, запроваджує систему отримання свідчень професійної компетентності менеджерів (управителів) із перевезень. Окрім цього, впроваджується механізм підтвердження бездоганної ділової репутації автомобільних перевізників у сфері безпеки на наземному транспорті та встановлюються заходи впливу на автомобільних перевізників та норми, що регулюватимуть усі аспекти адміністративних правопорушень у сфері внутрішніх та міжнародних автомобільних перевезень пасажирів та вантажів.
Окрім того, пропонується створити Єдиний комплекс інформаційних систем у сфері безпеки на наземному транспорті та запроваджується поняття "менеджер із перевезень" для позначення особи, відповідальної за організацію та діяльність із перевезень вантажів, пасажирів, а також визначаються вимоги до неї.
Під час обговорення законопроєкту депутат Костянтин Бондарєв (фракція "Батьківщина") запропонував до другого читання внести до законопроєкту поправку про набуття ним чинності вже після завершення війни. "Щоб ми надали час для того, аби налагодити роботу виробництва, перевізників, налагодити економічну ситуацію в країні, а потім уже переходили до європейських форм перевезення, а також до нової практики перевезень", – пояснив він.
У свою чергу депутат Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція "Європейська солідарність") розкритикувала документ за часткову імплементацію Регламенту ЄС №1071/2009, закликавши до другого читання врахувати його повністю.