Written by 10:19 am Економіка

Влада Молдови обмежила проведення масових протестних акцій

Київ. 14 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови запровадила обмеження для учасників акцій протесту в період дії надзвичайного стану в країні.

Це рішення ухвалено в п’ятницю в контексті безстрокової акції протесту, яка відбувається у сквері парламенту Молдови з 18 вересня.

"Проведення мітингів з перекриттям смуг руху, транспортних артерій або шляхів доступу та евакуації до громадських установ у робочі дні в Молдові заборонено", – наголошується в документі.

Комісія пояснила, що це зроблено "для забезпечення громадського порядку, доступу до вільного руху дорогами, а також для забезпечення оперативного реагування на ситуації, які потребують екстреного втручання".

Виняток зроблено лише у вихідні, але й тоді такі заходи можуть тривати не більш як чотири години.

Водночас "якщо під час проведення зборів, зокрема акцій протесту, деякі учасники порушують громадський порядок, поліція може видалити їх без участі організатора в разі його бездіяльності". У разі серйозних порушень поліція має право вимагати від організатора негайно припинити збори.

Протести розпочалися 18 вересня. У неділю відбуваються багатотисячні мітинги.

Протестувальники висунули соціальні вимоги, а також домагаються відставки президента, уряду та розпуску парламенту. Молдовська влада на вимоги протестувальників ніяк не реагує.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close