Written by 8:48 pm Політика

Витрати біженців за українськими картами за кордоном скорочуються – Альфа-Банк Україна

Київ. 19 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Витрати українців за кордоном за картами Альфа-Банку (Київ) за три місяці скоротилися на 21% в еквіваленті євро, йдеться у інформації на сайті банку.

"Значний тиск на купівельну спроможність українців за кордоном спричинила девальвація гривні, яка відбулася у липні. Однак і у гривневому вираженні витрати з використанням українських карток за кордоном за останні три місяці зменшилися на 7%, повернувшись на рівень березня", – зазначив банк.

За його даними, загалом частка закордонних платежів з українських карток банку скоротилася до мінімуму за весь період воєнного стану.

"Якщо у травні частка закордонних розрахунків з українськими платіжними картками досягла історичного максимуму в 28%, то у вересні цей показник становив уже 21%", – додав банк.

Пресслужба зазначила, що така негативна динаміка розрахунків на тлі зростання біженців пов’язана із подальшим переходом українців на місцеві джерела доходів. Зокрема, у Німеччині, де функціонує потужна система соціальної допомоги та сприяння працевлаштуванню, карткові витрати українців у липні-вересні скоротилися одразу на 36%, хоча міжнародна статистика за цей самий період зафіксувала суттєве зростання українців у Німеччині.

"Така статистична картина означає рідкісні випадки повного або майже повного переходу українців у цій країні перебування на місцеві кошти розрахунків та джерела їх поповнення", – пояснили у банку.

Зазначено, що такі тенденції, хоч і в менших масштабах, спостерігалися і в інших країнах масового перебування українців, зокрема в Іспанії та Австрії витрати за українськими банківськими картками за три місяці скоротилися на 25%, в Італії – на 28%.

За інформацією фінустанови, найстабільніше українські мігранти користуються українськими банківськими картками у Польщі (наймасовіша країна перебування), де скорочення платежів за липень-серпень становило лише 11%, а у гривневому еквіваленті витрати навіть збільшилися на 4%.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close