Written by 10:41 am Політика

Верховній Раді пропонують уточнити предмети відання профільних комітетів із урахуванням подання Україною заявки на вступ до НАТО

Київ. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховній Раді пропонують уточнити предмети відання профільних комітетів із урахуванням подання Україною заявки на вступ до НАТО і збройної агресії РФ проти України.

Відповідний проєкт постанови про внесення змін до додатку до постанови Верховної Ради про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів (№8136) зареєстровано у парламенті 19 жовтня.

Як повідомляє сайт Верховної Ради, серед авторів проєкту постанови голова комітету з національної безпеки та оборони Олександр Завітневич, його заступники Мар’яна Безугла та Єгор Чернєв (усі – фракція "Слуга народу"), Соломія Бобровська (фракція "Голос").

Документ пропонує уточнити предмет відання комітетів з питань зовнішньої політики, національної безпеки та цифрової трансформації за рахунок оновлення термінології відповідно до нещодавно ухвалених законів та уточнення їхньої компетенції в контексті подання Україною заявки на вступ до НАТО, триваючої збройної агресії РФ проти України та необхідності законодавчого забезпечення відсічі такої агресії.

Автори проєкту постанови пропонують розширити перелік питань, якими займається комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки за рахунок законодавчого забезпечення діяльності органів сектору безпеки та оборони, зокрема щодо запровадження принципів та стандартів НАТО та досягнення критеріїв, необхідних для вступу України до Альянсу.

Згідно з проєктом постанови, у сфері діяльності цього комітету також є законодавче забезпечення відсічі зовнішньої агресії проти України, невоєнних міжнародних форм та методів стримування держави-агресора та демократичний цивільний контроль.

Документ пропонує, щоб комітет також займався питанням участі у міжнародних операціях із підтримки миру та безпеки, міждержавних систем та механізмів міжнародної колективної безпеки.

До компетенції профільного комітету також пропонують включити питання оборонних закупівель, безпеку об’єктів критичної інфраструктури, кібербезпеку та кіберзахист, технічний та криптографічний захист інформації.

Водночас автори документа пропонують виключити питання законодавчого забезпечення відсічі зовнішньої агресії, невоєнних міжнародних форм та методів стримування держави-агресора з відання комітету з питань зовнішньої політики, а питання кібербезпеки, кіберзахисту, технічного та криптографічного захисту інформації з відання комітету з питань цифрової інформації.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close