Written by 12:05 pm Економіка

Верховна Рада передбачила створення пожежно-рятувальних підрозділів для добровільної охорони

Київ. 18 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада передбачила створення та функціонування в Україні пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої та пожежної добровільної охорони.

Ухвалення відповідного законопроєкту №7557 у цілому підтримали 317 народних депутатів на пленарному засіданні у вівторок, повідомив член фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Законопроєкт пропонує передбачити можливість створення підрозділів добровільної пожежної охорони громадськими організаціями та надання додаткових соціальних гарантій їхнім членам.

Документ визначає вимоги до працівників місцевої пожежної охорони та критерії членства у добровільній пожежній охороні, статус (права та обов’язки) працівників пожежно-рятувальних підрозділів місцевої пожежної охорони та членів добровільної пожежної охорони.

Згідно із законопроєктом, на період залучення членів добровільної пожежної охорони до гасіння пожеж, проведення аварійно-рятувальних робіт, проходження підготовки, за ними зберігається робоче місце (посада) та середній заробіток (стипендія) на основному місці роботи (навчання). Членам добровільної пожежної охорони, які залучалися до гасіння пожеж або проведення аварійно-рятувальних робіт, може бути виплачено винагороду коштом місцевого бюджету, суб’єктів господарювання, громадських організацій.

Органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, громадські організації можуть встановлювати додаткові гарантії соціального захисту членам добровільної пожежної охорони.

Законопроєкт передбачає внесення змін до Кодексів цивільного захисту, законів про працю, до законів "Про відпустки" та "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо врегулювання питання функціонування пожежно-рятувальних підрозділів добровільної та місцевої пожежної охорони.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/2704

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close