Written by 5:18 pm Політика

Верховна Рада оновила Митний тариф України для полегшення зовнішньої торгівлі

Київ. 19 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада в середу ухвалила закон (№7737), який приводить Митний тариф України у відповідність до вимог Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів у версії 2022 року.

Згідно з інформацією на сайті парламенту, "за" проголосували 289 народних депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів.

Голова комітету ВР з ПЕК Андрій Герус пропонував звільнити від мита ввезення компаніями, які здійснюють транспортування, виробництво та розподіл газу та електроенергії, обладнання як гуманітарної допомоги, проте це не було підтримано.

Анна Колісник, яка представляла позицію комітету, зазначила, що запропонований Герусом перелік товарів занадто широкий і потребує перегляду, що звільнення від ввізного мита надається нормами Митного кодексу і не належить до предмета регулювання Митного тарифу і що Мінфін та Мінекономіки проти підтримки цієї пропозиції.

Як раніше пояснювало Мінекономіки, чинний Митний тариф України побудований на основі міжнародної системи версії 2017 року, тоді як більшість країн світу (Китай, США, ЄС, Туреччина, Швейцарія) вже перейшли на версію 2022 року. У зв’язку з цим виникає низка ускладнень, пов’язаних із відмінностями в товарних кодах при митному оформленні продукції, що імпортується, або при порівнянні митної статистики України та країн – торгових партнерів.

Мінекономіки уточнювало, що закон вносить понад 350 змін до товарних кодів, переважно щодо товарів сільського господарства, хімічного, лісового секторів, текстилю, кольорових металів, машинобудування, транспорту тощо.

Наголошувалося, що новий Митний тариф не передбачає зміни ставок ввізного мита на товари.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close