Written by 10:02 am Економіка

ВАР створила спеціальну асоціацію для захисту прав аграріїв із тимчасово окупованих територій

Київ. 19 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Сільгоспвиробники – учасники громадського об’єднання "Всеукраїнська аграрна рада" (ВАР), що перебувають на тимчасово окупованих РФ територіях, 29 вересня офіційно зареєстрували в Україні громадську спілку "Агровиробники окупованих територій" (АОТ).

Нова організація консолідуватиме зусилля для підтримки фермерів, що залишилися на захоплених РФ українських землях, а також на нещодавно деокупованих територіях, повідомляється на сайті ВАР у середу.

"Права на підприємницьку діяльність агровиробників, які опинилися в зоні окупації РФ або на деокупованих територіях, порушені та не захищаються на гідному рівні. Тим, хто залишився працювати, загрожують реальні терміни за ґратами, згідно з українським законодавством. А тим, хто покинув господарство та виїхав, важко відновити власний бізнес на вільних територіях", – наводить ВАР слова свого голови Андрія Дикуна.

Крім того, створена на базі ВАР асоціація захищатиме інтереси сільгоспвиробників з деокупованих територій, які нині мають безліч проблем: від неможливості сплачувати кредити та оренду пайовикам до розмінування деокупованих територій та відновлення торговельних зв’язків.

АОТ ставить перед собою завдання декриміналізації аграрного виробництва на тимчасово непідконтрольній Україні території, оскільки наразі українське законодавство оцінює будь-яку господарську діяльність на окупованій території у межах кримінального злочину.

"Фермери, які опинилися під дулами російських автоматів, вимушені працювати, щоб годувати свою сім’ю, а часто і все село. Тому перша ініціатива асоціації – законодавчо визначити "дозволені" види господарської діяльності на окупованих територіях, включно із сільськогосподарським товаровиробництвом", – зазначено в повідомленні ВАР.

Крім того, нова організація стимулюватиме аграріїв відновлювати господарську діяльність на підконтрольних Україні територіях. Зокрема, сільгоспвиробникам, якими опікуватиметься асоціація, пропонується надати пільгу зі сплати орендної плати за землю в розмірі загальної суми податків, зборів, платежів, сплачених ним протягом останніх п’яти років.

За даними ВАР, АОТ добиватиметься реструктуризації банківської заборгованості агровиробників із тимчасово окупованих та звільнених територій, а також відстрочення сплати боргових зобов’язань до моменту припинення бойових дій.

АОТ також має намір домагатися законодавчого спрощення доступу до послуг із розмінування для приватних компаній, оскільки через значну площу територій, що перебували в тимчасовій окупації або в зоні бойових дій, ДСНС не може самостійно забезпечувати оперативне та ефективне розмінування всіх територій, що потребують очищення.

"Також асоціація опікуватиметься відновленням роботи на новому місці з дотриманням стандартів якості і безпечності виробництва; формуванням нових каналів і ринків збуту; налагодженням партнерства між підприємствами в регіонах; поверненням релокованих підприємств до своїх рідних регіонів та забезпеченням їхнього економічного розвитку після деокупації", – підсумувала ВАР у повідомленні.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close