Written by 8:40 am Політика

ВАКС обмежив терміни ознайомлення з матеріалами справи ексголові Харківської облради та його колишньому заступнику, підозрюваним у хабарі – САП

Харків. 19 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ексголова Харківської облради Артур Товмасян та його колишній заступник Андрій Малиш, підозрювані в одержанні хабара розміром 1 млн 50 тис. грн (ч. 4 ст. 368 КК України), а також їхній спільник-адвокат мають ознайомитися з матеріалами справи до 30 січня 2023 року.

Як повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, відповідне рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд (ВАКС) за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП.

"Слідство у справі було завершено в липні 2022 року, проте сторона захисту затягувала процедуру ознайомлення з матеріалами справи. Суд погодився з доводами САП та НАБУ та задовольнив клопотання, встановивши термін ознайомлення до 30 січня 2023 року", – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 22 липня 2021 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП затримали заступника голови Харківської облради Андрія Малиша та його спільника-адвоката під час одержання 350 тис. грн – останньої частини з хабара в 1 млн 50 тис. грн. За цю суму фігуранти обіцяли залишити на посаді директора комунального підприємства. Тоді ж низка місцевих телеграм-каналів повідомила, що затримано й голову облради Артура Товмасяна.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід заступнику голови облради та його спільнику у вигляді тримання під вартою, встановивши застави в сумі 4,75 млн грн та 713,7 тис. грн відповідно.

26 липня 2021 року Товмасян спростував інформацію про своє затримання, проте підтвердив, що детективи НАБУ здійснювали обшуки і в приміщеннях облради, і вдома.

4 серпня 2021 року детективи НАБУ оголосили Товмасяну про підозру за ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, пов’язане з вимаганням неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

Водночас на позачерговому засіданні фракції "Слуга народу" в Харківській облраді було ухвалено рішення про виключення Товмасяна та ініціювання проведення позачергової сесії.

5 серпня 2021 року Вищий антикорупційний суд обрав Товмасяну запобіжний захід у вигляді застави в сумі 2 млн 996 тис.400 грн.

19 серпня 2021 року на позачерговій сесії депутати більшістю голосів проголосували за звільнення з посади у зв’язку з достроковим припиненням повноважень Товмасяна та обрали нову голову облради Тетяну Єгорову-Луценко.

24 листопада 2021 року Харківська облрада на черговій сесії достроково припинила повноваження заступника голови облради Андрія Малиша.

Джерело: https://t.me/sap_gov_ua/829

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close