Written by 10:04 am Економіка

"Укрзалізниця" збільшила учетверо пасажирські перевезення з початку війни

Київ. 25 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – АТ "Укрзалізниця" (УЗ) наростило трафік пасажирських перевезень до 2 050 осіб за добу (750 тис. за рік) з початку вторгнення РФ, або вчетверо порівняно з показником за 2021 рік (180 тис.), повідомив незалежний член Наглядової ради УЗ Анатолій Амелін.

"На момент вторгнення РФ, залізничний транспорт забезпечував проїзд за кордон за рік лише 180 тис. осіб, або 2,4% від загального трафіку українських пасажирів за кордон. Новий трафік УЗ 2022 року – це 2 050 пасажирів за добу (750 тис. за рік) проти 180 тис. на початку року", – написав Амелін на своїй сторінці у фейсбуці у понеділок.

Згідно з повідомленням, УЗ за півроку змогла збільшити масштаб діяльності учетверо, проте подальшому зростанню компанії заважає різниця в ширині колії української та європейської (1 520 мм та 1 435 мм відповідно), нестача вагонів RIC та неможливість збільшення пропускної спроможності польських станцій. За словами Амеліна, для збільшення пропускної спроможності їм потрібні інвестиції, а розуміння того, як їх повертати, європейці не мають.

Амелін повідомив, що раніше до Європи ходили три потяги: один "Київ-Варшава" (три вагони RIC, потяг пристосований до руху євроколією 1 435 мм після перестановки візків) і два інтерсіті "Київ-Перемишль" (за звичайною українською колією 1 520 мм). Водночас завантаження цих потягів рідко сягало 80%.

Член наглядової ради УЗ також зазначив, що на сьогодні кількість вагонів RIC за напрямком "Київ-Варшава" зросла вдвічі, що дає змогу перевозити по 200 осіб за добу. Також до маршруту "Київ-Перемишль" додано два нічні потяги, ще один – нічний – поїде з 5 листопада, що дасть змогу перевозити 1 тис. пасажирів за добу.

Водночас додано нові рейси: "Одеса-Перемишль", який перевозить 150 осіб/добу, "Запоріжжя-Дніпро-Перемишль" – 200 осіб/добу, "Київ-Холм", синхронізований із пересадкою на Варшаву, – 300 осіб/добу та "Харків – Київ – Холм" – нічний потяг, який курсуватиме з 5 листопада та перевозитиме 200 осіб/добу.

Окремо Амелін зазначив, що на тлі збільшення кількості рейсів за кордон збільшилася кількість пропозицій перекупників, які намагаються перепродати квитки вдесятеро дорожче.

"УЗ активно бореться з цим явищем. Перепродаж квитків заборонений. Квиток можна здати тільки до каси. За чужим квитком їхати не можна. Водночас є вже звільнені співробітники, упіймані на схематизмі", – додав він.

Джерело: https://www.facebook.com/anatoliy.amelin/posts/pfbid02HZ6ujqzz5QwdUbjeicsG3qrQkjmbJoKKGCD4nLmCaV1C3bkVp3hQcozJn4yzZxpel

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close