Written by 4:41 am Політика

"Укренерго" та обленерго повернули світло більшості з 1,5 млн знеструмлених унаслідок російських ударів 22 жовтня споживачам – голова компанії

Київ. 24 жовтня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – НЕК "Укренерго" та операторам систем розподілу на вечір неділі вдалося повернути електрику більшості з 1,5 млн споживачів, відключених від мережі через масовані повітряні удари російських військ 22 жовтня, повідомив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький.

"Із вчора вдалося стабілізувати ситуацію в багатьох регіонах. Більшість споживачів заживлені, зокрема з тих 1,5 млн абонентів, які були відключені вчора", – сказав він в ефірі телемарафону в неділю ввечері.

За його словами, найважчою у цей день залишалася ситуація у Черкаській та Кіровоградській областях, а також протягом усього дня залишалися без енергопостачання деякі населені пункти у Хмельницькій, Волинській, Рівненській областях.

"Були проблеми із заживленням окремих районів, зокрема міста Умань, тому зараз енергетики продовжують працювати, щоб вирішити цю проблему", – описав ситуацію Кудрицький, додавши, що у всіх цих областях тривають відновлювальні роботи, споживачі поступово підключаються до енергомережі.

"Ми розуміємо тих наших громадян, які вже добу чи більше без світла та робимо все для того, щоб відновити надійне енергопостачання", – запевнив голова системного оператора.

Він зазначив, що спеціалістів для ремонтів вистачає, хоча деякі бригади працюють більше доби, але ніхто не має наміру зупинятися.

"Відновлення в такі короткі терміни в умовах таких масштабних пошкоджень – це заслуга і фахівців і "Укренерго", і обленерго та всіх інших, які докладають максимум зусиль для того, щоб повернути світло до будинків українців", – пояснив Кудрицький.

При цьому він наголосив, що "це абсолютно безпрецедентний масштаб терористичних атак на енергосистему".

Коментуючи питання щодо можливості імпорту електроенергії, глава "Укренерго" припустив, що під час цієї кризи, безумовно, можуть розглядатися сценарії імпорту е/е з Європи для підтримки української енергосистеми.

"Ми оперативно відстежуватимемо ситуацію і шукатимемо механізми для залучення імпортованої електроенергії для балансування, якщо дефіцит потужності буде тривалим, і ми бачитимемо, що імпорт може виправити ситуацію", – пояснив голова ОСП.

Водночас він укотре наголосив, що сам факт запровадження відключень свідчить про те, що ситуація знаходиться під контролем, оскільки відключення і є саме інструментом для балансування, який, ймовірно, застосовуватиметься й надалі.

"В умовах ракетного обстрілу обмеження використання електрики не можна виключати. Якщо ворог продовжить обстрілювати генерацію, підстанції, не можна виключати запровадження графіків аварійних відключень", – попередив Кудрицький.

Водночас, він зазначив, що до початку такого масованого ракетного терору більшість громадян не помічали на собі тієї екстраординарної ситуації, з якою енергетики стикаються ще з 24 лютого.

Він також зазначив, що найближчим часом буде проведено аналіз графіків відключень, які запроваджували ОСР, щодо їхньої пропорційності.

"Споживачі скаржаться, що графіки запроваджуються непропорційно. Ми проаналізуємо практику цього тижня, разом із обленерго, місцевими органами влади,

Міненерго подивиться, як зробити так, щоб обмеження були більш пропорційними та ефективними", – пообіцяв голова "Укренерго".

Водночас він знову закликав споживачів до суворої економії електроенергії, особливо в піковий вечірній час, зазначивши, що це знижує необхідність примусових відключень.

Як повідомлялося, внаслідок пошкоджень енергетичної інфраструктури України внаслідок ранкових масштабних повітряних атак російських військ 22 жовтня НЕК "Укренерго" вимушено запровадило обмеження електропостачання у Києві та десяти областях.

У компанії зазначили, що масштаб руйнувань сьогодні "порівняний або може перевищувати наслідки атаки 10-12 жовтня".

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що російські повітряні атаки енергосистеми, які активізувалися з 10 жовтня, пошкодили 30-40% загальної національної енергетичної інфраструктури. За його підрахунками, пошкоджено орієнтовно половину потужностей теплової генерації, через що Україна втратила 4000 МВт потужностей.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close