Written by 5:14 pm Політика

Україна розраховує збільшити запаси газу на початок листопада до 15 млрд куб. м – глава Мінрегіону

Київ. 20 жовтня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Україна планує на 1 листопада цього року накопичити 15 млрд куб. м газу, чого абсолютно достатньо для проходження опалювального сезону за сприятливих умов, повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

"Наразі у нас 14,5 млрд куб. м газу. На 1 листопада буде 15 млрд куб. м. Ідемо за планом, і цього для проходження ОЗП буде цілком достатньо", – сказав він на зустрічі з журналістами в Києві у п’ятницю.

За його словами, досягти показника 15 млрд куб. м газу планується переважно за рахунок власного видобутку, і державного, і приватного.

Водночас міністр зазначив, що додаткові обсяги газу можуть знадобитися Україні, якщо буде рекордно холодна зима та певні втрати у вугільній генерації внаслідок ударів російських військ.

"У такому разі розуміємо, що знадобляться ще приблизно 2 млрд куб. м газу", – уточнив Чернишов, зазначивши, що цей газ буде, найімовірніше, американського походження, а кошти на нього Україна розраховує отримати від своїх іноземних партнерів.

При цьому міністр зазначив, що постачання американського газу, а це означає постачання LNG, створює багато питань, зокрема логістичних, але, за його словами, уряд має відповіді на всі ці питання.

Що стосується запасів вугілля, то за даними, оприлюдненими главою Мінрегіону, вони становлять приблизно 1,8 млн тонн, що на 0,7 млн тонн відстає від визначеного плану в 2,5 млн тонн на середину жовтня.

"Маємо виробляти більше електроенергії за рахунок ТЕС, тому йде більше споживання вугілля", – пояснив міністр, додавши, що питання його накопичення також опрацьовуються.

Як повідомлялося, голова "Нафтогаз України" Юрій Вітренко 19 жовтня повідомляв, що у ПСГ 14,2 млрд куб. м газу, відзначаючи можливу необхідність його імпорту у разі потреби підстрахування енергетиків.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close