Written by 10:04 am Економіка

Україна планує до 2023 року відкрити проїзд для порожніх вантажівок через пункт пропуску "Нижанковичі-Мальховіце"

Київ. 24 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна завершує роботи з облаштування ділянки дороги Нижанковичі-Дрогобич-Стрий, що веде до нового пункту пропуску "Нижанковичі-Мальховіце" на кордоні з Польщею.

Як зазначається у повідомленні у фейсбуці Міністерства інфраструктури України, новий пункт пропуску передбачатиме рух легкових автомобілів і вантажівок із загальною масою до 3,5 тонни.

Спершу тут буде дозволено перетин кордону порожнім вантажівкам, а згодом пункт пропуску діятиме для інших транспортних засобів та для пішоходів.

"Уже до кінця року плануємо відкрити проїзд для порожніх вантажівок новим пунктом пропуску "Нижанковичі – Мальховіце". Цей проєкт був фактично замороженим із 2007 року. Згодом разом із польськими колегами плануємо відкрити його для всіх видів автотранспорту та пішоходів", – прокоментував міністр інфраструктури України. Олександр Кубрак.

Він також наголосив, що під час повномасштабного вторгнення одним із пріоритетних напрямів роботи Міністерства інфраструктури стала переорієнтація експортної логістики на західні кордони. Насамперед ідеться про розширення пропускних спроможностей наявних пунктів пропуску та будівництво нових.

"Дякую нашим польським партнерам за спільну роботу. Ми усвідомлюємо, що розвиток пунктів пропуску на кордоні України та ЄС потрібен не тільки для української економіки, а і для економічної та продовольчої безпеки Європи", – зазначив Кубраков.

Очікується, що новий пункт пропуску дасть змогу розвантажити наявні пункти та прискорити вантажну й пасажирську логістику на українсько-польському кордоні.

На сьогодні будівництво пункту пропуску фактично завершено, залишається тільки облаштування дорожньої та допоміжної інфраструктури.

Як повідомлялося, проєкт "Відкритий кордон" започатковано цьогоріч у рамках домовленостей президента України Володимира Зеленського та президента Польщі Анджея Дуди та погоджено на українсько-польських міжурядових консультаціях.

У рамках нього вже оновлено та розширено пропускну спроможність пункту пропуску "Краківець – Корчова", а також знайдено рішення для зменшення черг на пункті "Ягодин – Дорогуськ".

Джерело: https://www.facebook.com/MinInfra.UA/posts/pfbid02mNa9rppDyCKkJxH43srdU4v1VhyhsExPCoxoAownaH3GVsXZDYmQhnfHNJXDHs4jl

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close