Written by 10:41 am Політика

У справі про держзраду старости деокупованої Козачої Лопані суперечлива інформація, підозру може бути скасовано – облпрокурор

Харків. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Керівник Харківської облпрокуратури Олександр Фільчаков не виключає, що зі старости Козачої Лопані Людмили Вакуленко може бути знято підозру у держзраді.

"Після деокупації цієї території слідчі та прокурори отримали інформацію про активну участь та допомогу Збройним силам України і правоохоронцям під час перебування цієї особи на окупаційній території. Наразі ці факти слідчі та прокурори перевіряють під час досудового розслідування", – сказав Фільчаков на брифінгу в четвер.

Він уточнив, що нині Вакуленко продовжує виконувати обов’язки старости, її не затримували, оскільки у справі є суперечлива інформація.

"Правоохоронці наразі не затримували цю особу, давайте дочекаємося результатів. Усі ці факти перевірять слідчі та прокурор і тоді буде прийнято рішення", – сказав Фільчаков.

Він також зазначив, що підозру Вакуленко було сформовано на підставі відеоматеріалів, розповсюджених засобами масової інформації країни-агресора.

Як повідомлялося, 4 травня слідчі СВ УСБУ у Харківській області під процесуальним керівництвом облпрокуратури заочно повідомили про підозру у держзраді (ч. 2 ст. 111 КК України) старості Козачолопанського старостинського округу (Дергачівська громада Харківської області) Людмилі Вакуленко.

"За даними слідства, жінка-староста… перейшла на бік ворога. Вона виконує роботу з налагодження постачань так званої гуманітарної допомоги з РФ і висвітлює це в російських ЗМІ. Крім того, жінка вербує з-поміж місцевого населення осіб, які можуть працювати на користь агресора", – повідомила пресслужба Харківської облпрокуратури.

28 вересня, через кілька днів після деокупації селища, президент України Володимир Зеленський розмістив у своєму телеграм-каналі відео, супроводивши його підписом: "Відважні староста та місцеві жителі селища Козача Лопань, ризикуючи життям, організували харчування людей під час окупації. Не боялися протистояти окупантам і не забували допомагати одне одному".

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close