Written by 4:20 pm Економіка

У МЗС України нагадали про закриття портів в окупованих містах та незаконність вимог для іноземних суден піднімати прапор РФ

Київ. 14 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вимога окупаційної адміністрації в Херсонській області до іноземних суден піднімати прапор РФ під час стоянки в порту Херсону є незаконною, а сам порт із квітня є закритим, ідеться в коментарі спікера Міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка, оприлюдненому в п’ятницю.

"Нам відомо про вимогу російської окупаційної адміністрації в Херсонській області до іноземних суден підняти в якості додаткового російський прапор під час їхньої стоянки в порту Херсона. Звертаємо увагу, що Міністерством інфраструктури України прийнято наказ від 28 квітня 2022 року №256 про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ, Херсон до відновлення над ними контролю України. Відтак, будь-які рішення або вимоги представників російської окупаційної адміністрації, зокрема портової, є незаконними і не підлягають виконанню", – наголошується в коментарі.

У МЗС також нагадали про резолюцію Генеральної асамблеї ООН від 12 жовтня, якою визнано нікчемними спроби РФ анексувати захоплені території Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей України, яка містить чітку вимогу до всіх сторін не визнавати зміни статусу тимчасово захоплених російською армією територій.

"Херсонська область є українською територією, на якій діють лише суверенітет та законодавство України… Міністерство закордонних справ України нагадує власникам та екіпажам іноземних суден, які знаходяться в українських портах, зокрема на тимчасово окупованих територіях, про необхідність неухильного дотримання українського законодавства та міжнародного права", – наголошується в коментарі.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close