Written by 2:41 pm Політика

Світове споживання сталі в 2022 р. знизиться на 2,3% через вторгнення Росії в Україну – Worldsteel

Київ. 19 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Світове споживання сталі у 2022 році, як очікується, знизиться на 2,3% порівняно з 2021 роком – до 1 млрд 796,7 млн тонн на тлі стійко високої інфляції та зростання відсоткових ставок у всьому світі, прогнозує Всесвітня асоціація виробників стали Worldsteel.

"Висока інфляція, посилення грошово-кредитної політики та уповільнення сприяло важкому 2022 році", – констатується у її пресрелізі.

Згідно з прогнозом Worldsteel, у 2023 році очікується зростання споживання сталі у світі на 1% – до 1 млрд 814,7 млн тонн: завдяки активізації інфраструктурних проєктів трохи зросте попит на сталь.

Коментуючи прогноз, генеральний директор Ternium і голова економічного комітету Worldsteel Максимо Ведоя (Máximo Vedoya) заявив, що "на світову економіку впливає інфляція, посилення грошово-кредитної політики, економічний спад у Китаї та наслідки російського вторгнення в Україну".

"Високі ціни на енергоносії, зростання відсоткових ставок і падіння довіри призвели до уповільнення попиту на сталь у секторах економіки. У результаті поточний прогноз зростання світового попиту на сталь змінився, був переглянутий у бік погіршення порівняно з попереднім. Перспектива на 2023 залежить від впливу посилення грошово-кредитної політики та здатності центральних банків стримувати інфляційні очікування. Зокрема, перспективи ЄС схильні до подальшого ризику погіршення через високу інфляцію, енергетичну кризу, посилену російсько-українською війною", – констатував Ведоя, слова якого наводяться в пресі.

World Steel Association (Worldsteel) об’єднує близько 160 металовиробників (зокрема й 9 із 10 найбільших компаній світу), національні та регіональні індустріальні асоціації та дослідницькі інститути. Члени Worldsteel виробляють близько 85% усієї сталі у світі.

Першою та єдиною українською компанією, яка має статус повноправного члена Worldsteel, є "Метінвест".

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close