Written by 8:19 pm Економіка

Суд дозволив НБУ примусово реалізувати майно Київського суднобудівного-судноремонтного заводу поза процедурою банкрутства

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Господарський суд міста Києва 3 жовтня 2022 року задовольнив заяву Національного банку України (НБУ) та дозволив реалізацію майна ПАТ "Київський суднобудівний-судноремонтний завод" у рамках виконавчого провадження поза процедурою банкрутства, повідомила пресслужба регулятора у середу.

За повідомленням, завод є майновим поручителем за зобов’язаннями банку "Фінанси та Кредит" перед Нацбанком на загальну суму понад 4 млрд грн.

"Отримання згоди суду (…) сприятиме якнайшвидшому продажу майна на конкурентних умовах. Так, усувається залежність від перебігу процедури банкрутства зі всіма її обмеженнями та можливими зловживаннями недобросовісних учасників. Водночас значно скорочується в часі реалізація механізму задоволення вимог", – зазначив начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку Сергій Бойко.

Пресслужба нагадала, що у 2009-2010 роках завод підписав із Нацбанком договори іпотеки та застави на забезпечення виконання зобов’язань за наданими банку кредитами рефінансування, проте оскільки зобов’язання за кредитами не було виконано, Нацбанк звернувся до суду з метою звернення стягнення на майно у судовому порядку.

Ідеться про нежитлові будівлі загальною площею 43,441 тис. м² та рухоме майно, які є власністю ПАТ "Київський суднобудівний-судноремонтний завод" і розміщені в Києві за адресою вул. Набережно-Лугова, 8.

Як повідомлялося, 4 квітня 2017 року суд першої інстанції, законність якого 1 грудня 2020 року підтвердив апеляційний суд, задовольнив позов Нацбанку до ПАТ "Київський суднобудівний-судноремонтний завод" та звернув стягнення на предмети іпотеки і застави в рахунок погашення боргу банку "Фінанси та кредит" за наданими кредитами рефінансування.

Національний банк України 17 вересня 2015 року ухвалив рішення про віднесення банку "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, який опосередковано володів часткою 97,67% акцій.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close