Written by 8:19 pm Економіка

США закликають донорів України покращити передбачуваність рівня підтримки та частки грантів – голова Мінфіну

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжнародним донорам України необхідно продовжувати нарощувати активність та розпочати планування підтримки на 2023 рік, оскільки Росія продовжує свої ганебні дії, заявила міністр фінансів США Джанет Єллен.

"Ми вітаємо зусилля всіх донорів із задоволення потреб України. Однак передбачуваність рівня та грантова складова виплат мають покращитися", – сказала вона на другому засіданні "круглого столу" міністрів щодо підтримки України в рамках щорічних зборів МВФ та Світового банку у Вашингтоні в середу.

Єллен нагадала, що США у 2022 році схвалили $13 млрд грантової підтримки бюджету України, з яких перерахували вже $8,5 млрд.

Вона подякувала Світовому банку та Європейському банку реконструкції та розвитку за допомогу донорам, таким як США, за направлення ресурсів в Україну, та вітала виділення МВФ ще $1,3 млрд у вигляді нового екстреного фінансування та створення Фондом основи для повноцінної програми на початку наступного року, а також проведену Світовим банком швидку оцінку збитків у $349 млрд і потреб, а також майбутню перевірку МВФ бюджету України, щоб допомогти закріпити координацію донорів.

"Задоволення потреб України вимагатиме скоординованих зусиль. Але разом G7, міжнародні фінансові інститути та всі партнери України можуть допомогти Україні виграти цю війну та відновити її, щоб вона стала процвітаючою та надійною демократією, за яку так завзято боровся український народ", – наголосила міністр фінансів. США.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close