Written by 2:41 pm Політика

СПГ-експортери Австралії могли отримати до $40 млрд надприбутків через воєнні дії в Україні – експерти

Сідней. 19 жовтня. Ціни на енергоносії у всьому світі підскочили після початку широкомасштабної збройної агресії Росії в Україні та пов’язаних з нею обмежень на експорт російського газу, що, у свою чергу, призвело до підвищення вартості австралійського експорту зрідженого природного газу, йдеться у звіті The Australia Institute.

За оцінками інституту, непередбачений прибуток відповідних компаній за підсумками 2021-2022 фінансового року, що завершився 30 червня, може перебувати в діапазоні від $26 млрд до $40 млрд.

"СПГ-компанії отримують надприбутки, продаючи однакову кількість газу одним і тим самим клієнтам практично без підвищення своїх витрат", – заявив виконавчий директор інституту Річард Денніс. При цьому він зазначив, що "австралійці надто багато платять за власний газ удома і не отримують справедливої частки доходів від експортованого за кордон газу".

Згідно з результатами опитування інституту, дві третини австралійців підтримують запровадження податку на надприбутки газових компаній.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close