Written by 2:40 pm Політика

Сміттєпереробний кластер потужністю 470 тис. тонн відходів на рік з'явиться у Київській області

Київ. 25 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Сміттєпереробний кластер потужністю 470 тис. тонн відходів на рік з’явиться у Київській області, орієнтовний бюджет проєкту – $117 млн, повідомило Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України.

За даними пресслужби, це перший великий проєкт, що реалізується в рамках реформи управління відходами в Україні. Він передбачає будівництво двох нових сміттєпереробних заводів для кластерного вирішення проблем з відходами одразу трьох громад – Бориспільської, Броварської та Фастівської. Обидва комплекси зможуть переробляти 470 тис. тонн відходів на рік.

Заплановано впровадження одночасно кількох технологій переробки. Зокрема, здійснюватиметься переробка органічних (харчових відходів) з подальшим виробництвом біометану, а також глибоке сортування відходів з виділенням ресурсоцінних матеріалів – металобрухту, скла та пластику.

Переважна частина обладнання на заводах буде українського виробництва, решта – європейського.

Потужності заплановано розмістити на території Бориспільської та Фастівської громад поза населеними пунктами на земельних ділянках, власниками яких є міські ради.

На території Бориспільської громади вже визначено земельну ділянку 25 га. Фастівська громада займається оформленням документів на вирішення земельних питань.

Проєкт реалізовуватиметься із залученням кредитних коштів від європейських банків (70%) та приватних інвестицій (30%). До кінця листопада цього року заплановано завершити переговори з кількома європейськими інвесторами, далі буде запущено процедуру вибору проєктувальників та підрядників.

Загалом термін будівництва становитиме близько 18 місяців.

Як повідомлялося, на початку вересня 2022 року міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець, голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба, Бориспільський міський голова Володимир Борисенко, Броварський міський голова Ігор Сапожко та Фастівський міський голова Михайло Нетяжук підписали меморандум про співпрацю. Це стало відправною точкою реалізації проєкту сміттєпереробного кластера.

До цього, 20 червня 2022 року, Верховна Рада схвалила рамковий закон "Про управління відходами" (№2320-IX), що імплементує європейські директиви, створює прозорі умови та гарантії для роботи інвесторів у секторі.

За оцінками Мінприроди, у рамках реформи управління відходами в Україні має з’явитися щонайменше 200 об’єктів управління відходами.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close