Written by 4:41 am Політика

Шість суден доправлять українське продовольство до Туреччини, Іспанії, Італії, Ємену та Афганістану

Нью-Йорк (ООН). 24 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українські порти в неділю залишили шість суховантажів із продовольством, отримавши дозвіл від спільного координаційного центру (СКЦ).

"23 жовтня українські порти залишили шість суден, вони перевозять загалом 125 300 тонн зерна та іншої продукції АПК у рамках чорноморської зернової ініціативи", – йдеться у повідомленні СКЦ.

Три судна: Valerio (25 тис.тонн кукурудзи), Torc (12,6 тис.тонн соняшникової олії) та Iman Bahram Mammadzedah (6,2 тис.тонн соняшникової олії) відпливли до Туреччини. Суховантаж Lady Litel доставить до Іспанії 17, 8 тис. тонн кукурудзи, 8 тис. тонн пшениці і 6,3 тис. тонн ячменю, судно Magpie S перевезе до Італії 8,4 тис. тонн соєвих бобів.

Крім цього, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН судно Pangeo перевозить 40 тис. тонн пшениці, призначеної для Ємену (30 тис. тонн) та Афганістану (10 тис. тонн).

У СКЦ уточнили, що "зерно, що надійшло до пункту призначення, може пройти переробку і потім бути переправлене до інших країн".

"Станом на 23 жовтня загальний тоннаж зерна та іншої агропродукції, експортованих з трьох українських портів, становить 8 514 537 тонн. Загалом нині було дозволено рух 765 суден – 386 на прибуття в українські порти та 379 – на вихід із них", – йдеться у повідомленні СКЦ.

У Стамбулі 22 липня за участю ООН, України, Туреччини та Росії відбулося підписання документа щодо створення коридору для вивезення зерна з трьох українських портів – Чорноморська, Одеси та Південного.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close