Written by 8:03 am Економіка

РФ створює умови для відходу з правобережної частини Херсонщини і готує атаку на Каховську ГЕС – ISW

Київ. 21 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Російські окупанти, ймовірно, навмисно виводять велику кількість особового складу та техніки із західного берега Дніпра в очікуванні на неминучий наступ України на Херсонщині, повідомляється у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) за 20 жовтня.

"Російські сили, ймовірно, винесли уроки, принаймні частково, зі своїх невдач під час панічного відступу росіян з Харківської області перед лицем попереднього українського контрнаступу… Розгром у Херсоні міг затиснути російські сили та техніку на західному березі Дніпра", – йдеться в повідомленні.

Водночас експерти зазначають, що РФ, ймовірно, продовжує готуватися до атаки на Каховську гідроелектростанцію, щоб звинуватити в цьому українську сторону. "Російські джерела продовжували звинувачувати українські сили в обстрілі Каховської ГЕС і широко розповсюджували малюнки, що зображують шлях повені в разі прориву дамби… Російські джерела, ймовірно, створюють інформаційні умови для того, щоб російські сили підірвали дамбу після того, як вони підуть із західної частини Херсонської області, і звинуватити українські сили в затопленні річки Дніпро та прилеглих населених пунктів, частково у спробі прикрити свій відступ… Підготовка Росії до фальшивого нападу на Каховську ГЕС, ймовірно, також покликана відвернути увагу від повідомлень про російські втрати на Херсонщині", – йдеться у зведенні.

Білий дім підтвердив 20 жовтня, що іранські військові перебувають в окупованому РФ Криму, щоб допомогти РФ в атаках безпілотниками на цивільне населення та об’єкти в Україні, повідомляють в ISW. "Високопоставлені іранські чиновники та державні ЗМІ часто стверджують, що Тегеран має розширювати стратегічні відносини з Росією та Китаєм, щоб співпрацювати в протидії глобальному впливу США. Іранські лідери можуть побоюватися, що невдача Росії в Україні серйозно порушить це бачення і, можливо, поставить під загрозу владу Володимира Путіна і, отже, безпеку Ірану. Іран може ще більше розширити свою військову підтримку Росії найближчими місяцями", – наголошується у звіті.

Аналітики зазначають, що ризик російського наступу з Білорусі на північ України залишається низьким, незважаючи на попередження заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу України Олексія Громова про те, що ризик російського наступу з Білорусі зростає. "Такий курс дій залишається малоймовірним у найближчі місяці, враховуючи, що російські сили не в змозі навіть перекрити українські лінії постачання із заходу шляхом наземного наступу… Білорусь може зосередити сили на кордоні, щоб зафіксувати українські сили на півночі України та запобігти їх розгортанню в зоні активних операцій на півдні та сході України", – вважають у ISW.

За даними аналітиків, російські джерела 20 жовтня стверджували, що українські війська просунулися в північній частині Херсонщини, проте російським військам вдалося зміцнити позиції на північному сході Харківщини. Російські сили також продовжували наземні операції в Донецькій області, проте фальсифікували повідомлення про наступ у районі Бахмута, щоб заявити про успіхи на тлі втрат на північному сході та півдні України.

Російські регіональні уряди та Міністерство оборони Росії продовжують звинувачувати одне одного у військових адміністративних прорахунках, повідомили в ISW.

Джерело: https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-october-20

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close