Written by 10:02 am Економіка

Профільний комітет ВР пропонує спростити адміністрування контрольованих іноземних компаній

Київ. 21 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Полегшити адміністрування контрольованих іноземних компаній, звузити критерії до контролюючих осіб і спростити звітність пропонують голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, його заступник Ярослав Железняк і група депутатів у зареєстрованому у ВР у п’ятницю законопроєкті (№8137).

Як повідомив Гетманцев у своєму телеграм-каналі, законопроєкт також удосконалює процедуру податкового аудиту та містить інші норми, яких вимагав бізнес.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що також уточнено критерії зарахування особи до переліку контрольованих: тепер до них належать чоловік і дружина, неповнолітні діти (зокрема й усиновлені та ті, над якими встановлено опіку).

При цьому не вважаються контрольованими іноземними компаніями благодійні та громадські організації, а членство в них не передбачає визнання платника податків контрольованою особою, але такі обставини мають бути документально підтверджені платником податків.

Крім того, юридичний чи фактичний контроль за контрольованою іноземною компанією визначатиметься станом на 31 грудня відповідного року.

Джерело: https://t.me/getmantsevdanil

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close