Written by 12:54 pm Політика

Продаж IKEA у 2022 фінроку зріс на 6,5% і досяг рекорду

Стокгольм. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Шведський ритейлер IKEA (Inter IKEA Group) зафіксував рекордний обсяг продажу за підсумками 2022 фінансового року, незважаючи на проблеми у світових ланцюжках поставок і швидке зростання витрат.

За рік, який завершився 31 серпня, продаж компанії становив 44,6 млрд євро, що на 6,5% перевищило показник попереднього фінроку (41,9 млрд євро), повідомляється в пресрелізі компанії. Без урахування зміни курсу обміну валют вони збільшились на 3,5%.

Кількість відвідувачів магазинів IKEA зросла більш ніж на 6% і досягла 822 млн. Реалізація товарів через роздрібні магазини підвищилася на 13%, переважно завдяки Європі.

Тим часом онлайн-продаж у світі знизився на 10%, а кількість відвідувачів сайтів зменшилася до 4,3 млрд порівняно з 5 млрд роком раніше.

Компанія за рік відкрила 38 магазинів, зокрема перші торгові точки запрацювали на Філіппінах, Чилі, Естонії, Пуерто-Ріко та Омані.

"Зараз будинки виконують більше функцій і вирішують більше проблем, ніж будь-коли раніше. Це означає, що людям потрібні меблі та рішення для дому за доступною ціною", – сказав головний виконавчий директор Inter IKEA Джон Абрахамссон Рінг.

Він також зазначив, що компанії довелося зіткнутися із величезними потрясіннями у світовій економіці. Війна РФ проти України призвела до порушення ланцюжків поставок, і в червні IKEA виставила на продаж чотири заводи з виробництва меблів у Росії. Крім того, як заявив Абрахамссон Рінг, компанія закрила 17 магазинів у РФ, що коштувало їй приблизно 2% доходів, пише The Wall Street Journal.

Пов’язані з COVID-19 обмеження в Азії, особливо в Китаї, викликали додаткові проблеми через порушення виробничих графіків, а перевантаженість портів зробила морські перевезення дорожчими та менш надійними. Витрати Inter IKEA минулого фінроку зросли на 6-8%, сказав CEO.

Мережа IKEA у світі налічує понад 470 магазинів. Серед країн найбільша їхня кількість розташована в Німеччині.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close