Written by 2:41 pm Політика

Пріоритети та умови фінансування відновлення України розгляне під егідою G7 конференція у Берліні 25 жовтня

Київ. 19 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Канцлер Олаф Шольц від головуючої в G7 Німеччини та президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зберуть у Берліні 25 жовтня експертів зі світовим ім’ям з різних міжнародних організацій, національних урядів, аналітичних центрів та академічних інститутів разом з українським урядом на Міжнародну експертну конференцію з відновлення, реконструкції та модернізації України.

"Міжнародна експертна конференція покликана наголосити, що міжнародне співтовариство єдино і рішуче підтримує Україну й продовжуватиме підтримувати Україну понад її невідкладні потреби і на шляху до вступу до ЄС", – наголошується на сайті уряду Німеччини.

Згідно з ним, захід також несе в собі ідею про те, що з огляду на масштаб поставленого завдання, відновлення має бути інклюзивним процесом за участю багатьох зацікавлених сторін, включаючи і державний, і приватний сектори всіх міжнародних партнерів.

Захід відкриють співведучі Шольц та фон дер Ляєн, а з програмною промовою виступить онлайн президент України Володимир Зеленський. Після цього відбудеться вступне пленарне засідання за участю прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, на якому буде представлено міжнародні погляди на геополітичні та економічні перспективи України й масштаби потреб у відновленні та реконструкції.

"Оцінки витрат уже циркулюють, але узгоджених попередніх цифр немає, а витрати зростають із кожним днем війни. Поточні оцінки також сильно різняться залежно від термінів та ступеня того, що вважається "відновленням" (раннє відновлення/гуманітарна допомога). Тому конференція серед іншого обговорить, як розставити пріоритети та впорядкувати різні потреби та які варіанти фінансування є", – пояснюють у документах акцент конференції на умовах фінансування, а не його вартості.

Передбачається, що обговорення сприятимуть визначенню подальшого шляху для України, зокрема розробку та реалізацію національного плану відновлення, а також визначення пріоритетів, які має встановити український уряд і народ.

"Міжнародна експертна конференція не має власного сегмента щодо оголошення внесків. Однак установи, що беруть участь, можуть оголосити або підтвердити свою підтримку відновлення, оскільки багато хто вже зробив це в інших контекстах", – ідеться також у матеріалах.

Уточнюється також, що Міжнародна експертна конференція не є органом, який ухвалює рішення, тому жодних політичних угод на ній не буде, а набутий досвід сприятиме подальшому формуванню процесу відновлення, реконструкції та модернізації України. "Рекомендації Міжнародної експертної конференції буде винесено на відповідні політичні форуми в належний момент, рішення щодо якого буде ухвалено на політичному рівні", – пояснюють у документах.

Уряд Німеччини нагадує, що початковим імпульсом для проведення конференції став саміт G7 в Ельмау 27 червня цього року. На ньому було заявлено про готовність підтримати міжнародний план реконструкції, розроблений та реалізований Україною у тісній співпраці з двосторонніми та багатосторонніми партнерами та організаціями на підтримку сталого, інклюзивного та "зеленого" відновлення економіки, а також зміцнення демократії, верховенства закону та заходів щодо боротьби з корупцією.

Після цього 4-5 липня 2022 року Швейцарія спільно з Україною провела в Лугано міжнародну конференцію з відновлення України (URC 2022), де Україна вперше представила свій проєкт докладного національного плану відновлення, а міжнародним партнерам було запропоновано протягом літа письмово прокоментувати його, що багато хто і зробив. URC 2023 планується у Великій Британії.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close