Written by 4:41 pm Політика

Постійний міжпарламентський комітет може бути створений при Кримській платформі – резолюція саміту

Київ. 25 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Учасники першого парламентського саміту міжнародної Кримської платформи мають намір створити постійно діючий міжпарламентський комітет.

Згідно з резолюцією саміту, міжпарламентський комітет міжнародної Кримської платформи зможе надавати експертизу національним та міжнародним партнерам, інформувати на національних та міжнародних майданчиках про реальну ситуацію в тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму.

Планується також розробити дієвий механізм вироблення можливих спільних позицій для подання на міжпарламентських асамблеях та підготовки спільних документів з питань безпеки, прав людини, культурної спадщини, загроз довкіллю, спричинених тимчасовою окупацією Криму.

Саміт закликав "Російську Федерацію негайно припинити зусилля, що продовжуються, змінити демографічну структуру тимчасово окупованого Криму шляхом переселення російських громадян".

У резолюції саміту йдеться про подальшу політичну, дипломатичну, гуманітарну, фінансову та іншу підтримку України як жертви російської агресії.

"Учасники заявляють, що вони мають намір… працювати з міжнародними парламентськими асамблеями, такими як Європейський парламент, парламентські Асамблеї Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, Організація Чорноморського економічного співробітництва та Арабський парламент з метою ухвалення рішень, спрямованих на деокупацію Криму та міста Севастополь, а також відновлення територіальної цілісності України", – йдеться у резолюції.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close