Written by 10:40 am Політика

ОСР ініціюють перед НКРЕКП підвищення зарплат енергетиків на 30%

Київ. 24 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Профспілкові комітети операторів системи розподілу (ОСР) електроенергії, зокрема ПАТ "Черкасиобленерго" і АТ "Хмельницькобленерго" ініціюють перед Нацкомісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП) підвищення зарплат енергетиків на 30%, повідомляється в пресрелізі "Черкасиобленерго".

"Оплату праці енергетиків, що закладається в тариф на розподіл електроенергії, слід збільшити на 30%. Це відповідатиме індексу інфляції в 2021-2022 роках. Таку пропозицію під час засідання НКРЕКП, присвяченого перегляду тарифів на розподіл електроенергії для ОСР, вніс голова профспілкового комітету "Черкасиобленерго" Олександр Чорний", – повідомляється в документі.

Пропозицію Чорного підтримали голова профспілкового комітету АТ "Хмельницькобленерго" Олександр Макаров, а також представники трудових колективів інших ОСР.

"Фонд оплати праці в ОСР регулює НКРЕКП через затвердження тарифів на розподіл електроенергії. І якщо протягом 2021-го – початку 2022 років в інших галузях економіки країни заробітна плата збільшувалася, то останню корекцію для працівників ОСР було затверджено ще 2020 року", – поінформували в "Черкасиобленерго".

Як пояснили в компанії з посиланням на Олександра Чорного, у прийнятому комісією для обговорення проєкті змін тарифів з 1 грудня 2022 року закладено цифру збільшення оплати праці, яка пропонувалася ще на початку цього року – 11,11%. Однак, згідно з наведеними головою профспілки даними Держстату, індекс інфляції становив у 2021 році 10% і за дев’ять місяців 2022 року в річному вимірі – 21,8%. У 2023 році, згідно з проєктом державного бюджету України, інфляція становитиме ще 30%.

"Цілком логічно було б закласти в тариф хоча б те знецінення грошей, яке вже відбулося, а це за період, коли не переглядалися тарифи, становить близько 30%", – аргументував процитований у пресрелізі Чорний.

Як наголосив голова профкому "Черкасиобленерго", збільшення заробітної плати дасть змогу ОСР усієї країни виконувати більше ремонтних робіт зношеного або пошкодженого внаслідок бойових дій обладнання та мереж, своєчасно відновлювати виведені з ладу лінії електропередач і трансформаторні підстанції.

"Це особливо актуально зараз, під час війни, коли ворог цілеспрямовано знищує енергетичну інфраструктуру України", – наголосив Чорний.

Як стверджують у "Черкасиобленерго", голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський пообіцяв, що комісія розгляне ініціативи комітетів профспілок ОСР під час обговорення ухвалених проєктів постанов про зміну тарифів для ОСР".

Як повідомлялося, НКРЕКП планує з 1 грудня 2022 року підвищити тарифи на послуги з розподілу електроенергії для регіональних операторів систем розподілу (ОСР) на 42,9-94,3% за першим класом напруги та на 35,3-76,3% – за другим.

Таке попереднє рішення комісія ухвалила на засіданні 18 жовтня, схваливши проєкти відповідних постанов щодо перегляду тарифів для 33 ОСР, які оприлюднено на сайті НКРЕКП.

Остаточне рішення щодо перегляду тарифів регулятор ухвалить після отримання зауважень і пропозицій із боку зацікавленої громадськості.

Востаннє НКРЕКП переглядала тарифи для ЗСР на засіданні 17 грудня 2021 року, ухваливши рішення про їх незначне підвищення з 1 січня 2022 року.

Як зазначено в обґрунтуванні комісії до ухваленого 18 жовтня рішення, ключовими причинами подальшого підвищення тарифів є зниження рівня оплати е/е в умовах війни, а також очікуване зростання ціни е/е на спотовому ринку, що потребуватиме компенсації дефіциту обігових коштів ОСР, зокрема для можливості закупівлі е/е для компенсації технологічних втрат.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close