Written by 2:09 pm Політика

Нерезиденти збільшили обсяги газу на "митному складі" в ПСГ України в сім разів – глава "Укртрансгазу"

Київ. 22 жовтня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Обсяги газу, який нерезиденти зберігають у ПСГ України в режимі "митного складу", з початку жовтня збільшилися в сім разів, повідомив керівник оператора газосховищ України АТ "Укртрансгаз" Сергій Перелома.

"Тільки з початку жовтня обсяги газу, які нерезиденти зберігають на митному складі, збільшилися більше ніж усемеро", – написав Перелома у своєму Facebook.

Він пояснив, що підвищують інтерес компаній-нерезидентів до послуг "Укртрансгазу" як ситуація на зовнішньому ринку, так і умови на газовому ринку України.

За його словами, відчутне зниження цін на газ в Європі на тлі заповнених більше ніж на 90% газосховищ робить його зберігання з подальшим продажем більш вигідним.

Ще одним фактором стало те, що Україна, як зазначив Перелома, довела і продовжує підтверджувати свій статус надійного бізнес-партнера за будь-яких обставин, насамперед з питання зберігання газу на митному складі та його реекспорту.

"Нещодавні гарантії з боку уряду і міністра енергетики Германа Галущенка щодо відсутності будь-яких обмежень на реекспорт газу в майбутньому також, впевнений, відіграли свою роль і зміцнили довіру наших партнерів до українських ПСГ", – наголосив глава оператора ПСГ.

Як повідомлялося, згідно з оперативними даними "Оператора ГТС України" заявка на 14 жовтня на надходження газу в Україну з боку ЄС становила близько 3 млн куб. м, 15-16 жовтня вона збільшилася до 9,4-9,5 млн куб. м, 17 жовтня становила 7,8 млн куб. м, на 18 жовтня була збільшена до 12 млн куб. м.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", поставки газу в Україну за цей період припадають на Молдову, яка закачує газ в ПСГ України, т приватні компанії.

Як повідомлялося, до системи з 12 підземних сховищ "Укртрансгазу" загальною проєктною місткістю 31 млрд куб. м, входять Більче-Волицько-Угерське ПСГ (17,05 млрд куб. м), Угерське (1,9 млрд куб. м), Дашавське (2,15 млрд куб. м), Опарське (1,92 млрд куб. м), Богородчанське (2,3 млрд куб. м), Червонопартизанське (1,5 млрд куб. м), Солохівське (1,3 млрд куб. м), Олишівське (0,31 млрд куб. м), Пролетарське (1 млрд куб. м), Кегичівське (0,7 млрд куб. м), Краснопоповське (0,42 млрд куб. м) і перебуває на тимчасово окупованій території з 2014 року Вергунське (0,4 млрд куб. м).

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close