Written by 2:47 pm Політика

НБУ заклав у макропрогноз віялові відключення взимку в усій країні

Київ. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України у зв’язку з останніми терористичними російськими атаками на об’єкти енергоінфраструктури заклав у макропрогноз віялові відключення по всій країні в майбутній опалювальний сезон, проте вважає, що загалом енергосистема впорається з його проходженням.

"Наш базовий прогноз базується на тому припущенні, що енергетична система, незважаючи на ті втрати, яких уже зазнала, на те, що потужність її значно нижча за норму, яка була до війни, зможе забезпечити адекватне проходження зимового сезону", – сказав заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук на пресконференції в четвер.

За його словами, нинішні атаки на енергооб’єкти були одним з основних чинників, чому Нацбанк погіршив прогноз економічної активності на четвертий квартал і не зміг істотніше поліпшити прогноз динаміки ВВП цього року після покращення ситуації в другому-третьому кварталах (Нацбанк покращив оцінку спаду з 33,4% до 31,5%).

"Зараз чекаємо, що попри руйнування енергетична система досить швидко матиме можливість відновлюватися. Але чудово розуміємо, що ризики значно зросли. Були змушені в базовий прогноз закласти, що впродовж зимового сезону в нас будуть віялові відключення по всій країні, і розуміємо прекрасно, що є додаткові ризики, пов’язані з цими терористичними атаками", – зазначив Ніколайчук.

Він додав, що базовий сценарій Нацбанку базується на припущенні, що експорт електроенергії зможе відновитися з середини 2023 року (прогноз зростання ВВП на який НБУ погіршив з 5,5% до 4%).

За його словами, припинення експорту електроенергії матиме вплив на валютний ринок, зумовивши певне збільшення необхідності в інтервенціях і зниження резервів, проте з урахуванням інших чинників "ситуація цілком контрольована", і НБУ зможе утримати резерви на достатньому, прийнятному рівні.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close