Written by 12:02 pm Економіка

НБУ пропонує фізособам купівлю доларів за офіційним курсом на депозит із подальшим продажем їх також за офіційним курсом

Київ. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України (НБУ) у співпраці з банками з 21 жовтня дозволить фізособам купувати долари США за офіційним курсом НБУ з подальшим їх розміщенням на терміновий депозит у банку та обов’язковим зворотним продажем купленої валюти після завершення терміну депозиту за офіційним курсом, повідомляє пресслужба регулятора у четвер.

Згідно з повідомленням, сума та кількість таких вкладів для одного клієнта банку не обмежуються, а процентна ставка за депозитом встановлюватиметься відповідно до процентної політики банків, термін депозиту – від шести місяців з можливістю пролонгації, але без права дострокового розірвання.

За оцінками НБУ, такий інструмент створить для громадян додаткову альтернативу вкладенню коштів у готівкову іноземну валюту, що сприятиме зменшенню попиту на неї, стабілізації очікувань та зниженню тиску на курс у готівковому сегменті валютного ринку.

Крім того, регулятор дозволив банкам зі свого боку для нівелювання власного валютного ризику купувати долари США у Нацбанку на суму проведення таких депозитних операцій за офіційним курсом та надалі розміщувати придбану валюту на окремому рахунку в НБУ.

Центробанк наголосив, що банки не зможуть використовувати цю валюту для інших цілей, окрім її обов’язкового зворотного продажу НБУ за актуальним офіційним курсом після завершення терміну таких валютних депозитів.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close