Written by 6:48 pm Політика

Надання зброї для війни проти України робить Іран співучасником воєнних злочинів РФ – заява МЗС

Київ. 17 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Міністерстві закордонних справ України закликали Іран негайно припинити постачання РФ будь-якої зброї та попередили про відповідальність за співучасть у злочинах РФ проти України.

"Російська Федерація продовжує здійснювати терористичні акти проти цивільного населення та критичної інфраструктури України, використовуючи бойові безпілотники іранського виробництва… Надання зброї для ведення загарбницької війни в Україні та вбивства українських громадян робить Іран співучасником злочину агресії, воєнних злочинів та терористичних актів Росії проти України", – йдеться у заяві МЗС України, поширеній у понеділок увечері.

У відомстві нагадали, що тільки за останній тиждень РФ завдала понад сотні ударів іранськими дронами-камікадзе по житлових будинках, електростанціях, очисних спорудах, мостах та дитячих майданчиках у низці українських міст, внаслідок чого загинули та отримали поранення десятки людей, були пошкоджені будівлі двох дипломатичних установ у Києві.

"Закликаємо Тегеран негайно припинити постачання будь-якої зброї Росії. В іншому випадку Іран та його керівництво нестиме найсуворішу відповідальність, у тому числі в рамках міжнародних судових процесів щодо злочинів Росії проти України", – наголошується в заяві.

У МЗС також нагадали, що раніше в понеділок глава відомства Дмитро Кулеба звернувся до міністрів закордонних справ держав-членів Європейського Союзу із закликом накласти нові санкції на Іран за допомогу РФ. У відомстві наголосили, що нові санкції проти Ірану набувають особливої актуальності на тлі повідомлень про наміри іранської сторони передати РФ балістичні ракети "земля-земля" для їхнього використання у війні проти України.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close