Written by 10:41 am Політика

Національний музей Голодомору про знищення пам'ятника жертвам Голодомору у Маріуполі: РФ заперечує право України на власну історію

Київ. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний музей Голодомору-геноциду висловив жаль та обурення у зв’язку з руйнуванням російськими окупантами пам’ятника Жертвам Голодомору 1932-1933 років та політичних репресій у тимчасово окупованому Маріуполі.

"Скромний монумент, який 19 жовтня 2022 р. розтрощили російські варвари, був відкритий 26 листопада 2004 р. з ініціативи Маріупольського історико-просвітницького товариства "Меморіал". Сплюндрований російськими загарбниками пам’ятник був матеріальним нагадуванням про смерть десятків тисяч мешканців колишньої Маріупольської округи, які загинули під час Голодомору 1932-1933 рр., а також кільканадцяти тисяч людей, знищених під час політичних репресій комуністичних часів. Місце останнього спочинку багатьох із них невідоме донині. Зважаючи на це, пам’ятник у Маріуполі був тим меморіальним простором, де чимало мешканців Маріуполя та навколишніх районів могли вклонитися пам’яті своїх рідних, знищених тоталітарним режимом", – наголошується у заяві, оприлюдненій пресслужбою музею.

Зазначається, що знищення пам’ятника сталося з особливим цинізмом: російські пропагандисти повідомили, що гранітні частини монумента будуть розбиті та використані як будівельний матеріал. Інформаційний супровід руйнування пам’ятника забезпечували Антон Бобровський, Євгенія Кротова та Ольга Шмачкова, які вдавали із себе представників громадськості та виступили з пропагандистськими заявами про те, що знищений окупантами пам’ятник нібито "був символом політичного дезінформування населення" та "нав’язування ідеї геноциду".

"Прагнемо наголосити, що заперечення Голодомору вже тривалий час є суттєвою складовою історичної політики сучасної Росії. Маніпуляції суспільними уявленнями про комуністичне минуле для російської влади є важливим інструментом психологічної мобілізації прихильників антизахідного політичного курсу президента Путіна. Крім цього, зумисне замовчування та спотворення історії Голодомору виконує роль одного з інструментів інформаційної війни, яку Російська Федерація веде проти України", – наголошується у заяві.

У заяві Музею також нагадується, що руйнування пам’ятника Жертвам Голодомору та політичних репресій у Маріуполі не є відособленим фактом. У квітні 2022 року окупанти знищили у Маріуполі пам’ятник одному із засновників міста – митрополиту Ігнатію, а у травні – пам’ятник гетьману Сагайдачному у селищі Мангуш.

"Провадячи агресивну війну проти Україні, російські загарбники навіть не намагаються приховати того, що вони мають намір знищити українців як націю. Стирання пам’яті про історію України, про мільйони людей, які стали жертвами організованого Кремлем геноциду, є елементами нового геноцидного плану. Заперечення Російською Федерацією Голодомору є запереченням права України на власну історію, а отже, й погано прихованою формою відмови українцям у праві на незалежне державне та національне існування", – зазначили у Музеї, наголосивши також на фактичній реабілітації сталінізму, яка відбувалася в РФ в останнє десятиліття.

"Звертаємося до правоохоронних органів із закликом якнайшвидше провести розслідування нахабного та цинічного злочину й встановити усіх причетних до руйнування пам’ятника Жертвам Голодомору 1932-1933 рр. та політичних репресій у Маріуполі. Висловлюємо щире сподівання, що справедливе покарання за наругу над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору не омине жодного з причетних до цього злочину", – закликали у музеї.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close