Written by 2:03 pm Економіка

Нацбанк відзначає зближення позицій щодо макропрогнозу на переговорах із МВФ

Київ. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Представники Нацбанку та Мінфіну України завершують інтенсивні переговори з місією Міжнародного валютного фонду (МВФ) у Відні у рамках моніторингової програми, спрямованої на підготовку повноцінної програми фінансування для України, повідомив голова НБУ Андрій Пишний на пресконференції у четвер.

"За макроекономічними показниками є спільне розуміння, і ті відмінності, які є, вони мінімальні і, я сподіваюся, що вже за результатами наступних технічних консультацій ми зможемо дійти до повного консенсусу", – прокоментував їх заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

Пишний зазначив, що два останні дні на переговорах відбулися у дуже тісних консультаціях на тему макроекономічного контуру, макроекономічних показників української економіки цього та наступного року.

"Місія покликана провести серію питань та відповідей, верифікувати відповіді, прогнози, захистити відповідні бачення, предметно обговорити сценарії. Ми маємо розуміти безпрецедентні умови: стан ідеальної волатильності, коли не припиняється агресивна атака на критичну інфраструктуру", – зазначив голова НБУ.

За його словами, серед питань, що предметно обговорюються: обсяги переміщення громадян, рівень заробітних плат, інфляційні та курсові тренди, платіжний баланс, а також тема відновлення після перемоги у війні. Пишний наголосив, що Україна досить непогано навчилася в умовах повномасштабної війни прогнозувати подальші дії та застосовувати антикризові заходи управління.

"Говорити сьогодні саме про фіксацію якогось результату ще недоцільно та передчасно…Результати сьогоднішнього дня будуть покладені в основу офіційного релізу (за підсумками роботи місії)", – додав Пишний.

Як повідомлялося, директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва минулого тижня повідомила, що команда Фонду спільно з українською командою одразу після щорічних зборів МВФ і Світового банку, що завершилися у вихідні, займеться визначенням макроекономічних рамок і бюджету України.

Передбачається, що нова моніторингова програма із залученням Ради директорів МВФ буде підставою для повноцінної програми фінансування з боку Фонду. Міністр фінансів США Джанет Єллен минулого тижня наголосила, що така повноцінна програма МВФ для України може бути вже на початку наступного року.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що уряд оцінює необхідність фінансування дефіциту держбюджету у 2023 році у $3-4 млрд на місяць порівняно з $5 млрд на місяць у 2022 році, які Україні поки що жодного разу не вдалося залучити.

Проєкт держбюджету України на 2023 рік, ухвалений у першому читанні, передбачає зовнішнє фінансування дефіциту в розмірі $38 млрд, або близько $3,2 млрд на місяць, зокрема $15 млрд від МВФ.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close