Written by 4:33 pm Економіка

Нацбанк поки не бачить передумов для повернення до плаваючого курсу гривні

Київ. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України наразі не бачить передумов для повернення до плаваючого курсу гривні, оскільки умов для балансування його ринком без втручання НБУ наразі немає, а фіксація курсу залишається дієвим інструментом забезпечення цінової та фінансової стабільності в умовах війни, заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

"Що дав змогу забезпечити фіксований курс? Це перш за все стримувати зростання цін на імпортну продукцію, у тому числі на енергоносії і товари для оборони та критичної інфраструктури, сировину та обладнання для вітчизняних виробників. У свою чергу контрольовані темпи інфляції дають змогу запобігти паніці та втримати стабільність банківської системи", – сказав він на пресбрифінгу НБУ в четвер.

Гелетій зазначив, що фіксація курсу є тимчасовою, проте назвати приблизні терміни відмови від неї поки що не можна, для повернення плаваючого курсу чистий продаж валюти Нацбанком має знизитися.

Він нагадав, що у вересні обсяг інтервенцій Нацбанку становив $2,75 млрд порівняно з $1,33 млрд у серпні, $1,2 млрд у липні, $3,96 млрд у червні та $3,4 млрд у травні.

"Крім того, останні два місяці ми спостерігаємо, що середньоденний обсяг операцій між банками без участі Національного банку не сягає навіть $40 млн, отже, валютний ринок не може сам себе збалансовувати", – констатував заступник голови НБУ.

Як повідомлялося, Нацбанк зафіксував офіційний курс гривні на рівні 29,25 грн/$1, а 21 липня скоригував його до 36,5686 грн/$1.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close