Written by 8:19 pm Економіка

МВФ попередньо оцінює дефіцит держфінансів України у $3-4 млрд на місяць, обіцяє підтримку – глава Фонду

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На Україну чекає важкий 2023 рік: дефіцит державних фінансів попередньо оцінюється у $3-4 млрд, необхідно забезпечити стійкість економіки, і МВФ надасть підтримку: найближчим часом буде скликаний міжнародний форум для вирішення цієї проблеми, повідомила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.

"Нам потрібно вивчити, як забезпечити стійкість економіки. За нашими попередніми оцінками, щомісяця необхідно від трьох до чотирьох мільярдів доларів", – сказала вона на другому засіданні круглого столу міністрів щодо підтримки України в рамках щорічних зборів МВФ та Світового банку у Вашингтоні середу.

Відповідаючи на заклик президента України Володимира Зеленського організувати економічний форум, який збирається на регулярній основі та розглядає макроситуацію в країні, дефіцит її фінансування та вирішує проблему його скорочення, Георгієва повідомила, що така робота вже відбувається.

"Ми будемо скликати форум так швидко, як це можливо", – заявила глава МВФ.

Вона також зазначила, що Фонд має нову платформу для взаємодії, яка дає змогу проводити моніторинг спільно з радою директорів, що є шляхом до повноцінної програми для України, до якої закликав Зеленський.

"Ми рухаємося з вами у напрямку сильної України", – наголосила Георгієва.

Як повідомлялося, раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що уряд оцінює необхідність фінансування дефіциту держбюджету в 2023 році у $3,5 млрд на місяць.

Перше засідання такого круглого столу відбулося на весняних зборах МВФ та СБ 21 квітня. На ньому було заявлено про щомісячну потребу України у $5 млрд фінансування дефіциту держбюджету в умовах розв’язаної Росією війни.

Проєкт держбюджету України на 2023 рік, ухвалений у першому читанні, передбачає зовнішнє фінансування дефіциту в розмірі $38 млрд, або близько $3,2 млрд на місяць.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close