Written by 12:39 pm Політика

Мін'юст затвердив гігієнічні вимоги до швидкозаморожених харчових продуктів – Мінагрополітики

Київ. 24 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство юстиції України 17 жовтня зареєструвало наказ Міністерства аграрної політики та продовольства №682 від 14 вересня 2022 року, що затверджує гігієнічні вимоги до швидкозаморожених харчових продуктів, призначених для споживання людиною.

Як повідомляється на сайті Мінагрополітики у понеділок, ухвалення відповідних гігієнічних вимог є черговим кроком виконання міжнародних зобов’язань України, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, а також створює в країні спільні з країнами-членами ЄС правила функціонування ринку швидкозаморожених харчових продуктів.

Їх впровадження також позитивно впливатиме на громадське здоров’я.

Згідно з даними відомства, швидкозамороженим харчовим продуктом вважається харчовий продукт, що зазнав процесу швидкого заморожування, під час якого його температура якнайшвидше проходить стан максимального кристалоутворення, і після термічної стабілізації (вирівнювання температури харчового продукту) досягає температури не вище -18 градусів, яку постійно підтримують на цьому рівні по всій площі харчового продукту.

Також гігієнічні вимоги регламентують:

– загальні принципи, яким мають задовольняти швидкозаморожені харчові продукти;

– рівень температури, яку необхідно підтримувати на потужностях, що забезпечують поведінку, зберігання, складування, транспортування та/або обіг швидкозаморожених харчових продуктів;

– вимоги до морозильного обладнання та перелік кріогенних середовищ (рідин), які дозволено використовувати для швидкого заморожування харчових продуктів;

– особливості маркування швидкозаморожених харчових продуктів;

– здійснення моніторингу температури у транспортуванні, складуванні та зберіганні швидкозаморожених харчових продуктів.

"Гігієнічні вимоги вводяться в дію через три роки з дня припинення або скасування воєнного стану, а харчові продукти, які відповідали вимогам законодавства про безпеку та окремі показники якості харчових продуктів, що діяло до набуття чинності цим наказом, але не відповідають вимогам цього наказу, можуть перебувати в обігу до завершення мінімального терміну придатності або граничного терміну споживання (дати "застосувати до")", – підсумувало Мінагрополітики.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close