Written by 12:39 pm Політика

Міністр оборони Румунії подав у відставку після заяви про можливу необхідність здати українські території задля заморожування конфлікту

Київ. 23 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр оборони Румунії Васіле Динку подав у відставку після заяви про можливі переговори України та РФ, в якій натякнув, що Україні, ймовірно, доведеться поступитися частиною своєї території, щоб припинити активну фазу війни.

Про подання заяви про відставку Динку написав на своїй сторінці у фейсбуці.

"Мотивую свій жест перспективою неможливості співпраці з президентом Румунії, верховним командувачем армії. Я вважаю за необхідне піти з цієї посади, щоб жодним чином не завдавати шкоди процесам ухвалення рішень та програм, що потребують плавності вздовж усього ланцюга командування, і не блокувати низку проєктів, абсолютно необхідних для оптимального функціонування Міністерства національної оборони та румунської армії", – написав він.

Раніше, 8 жовтня, Динку заявив, що переговори із поступками на користь РФ є єдиним способом завершення війни.

"Війна триватиме, єдиним шансом на мир можуть бути переговори з Росією. Звісно, це складні переговори. Країни миру, НАТО, Сполучені Штати мають домовлятися про безпеку України, гарантії та мир із Росією. Україна сама не зможе вести переговори з Росією, тому що політичний клас в Україні нині не може дозволити собі уявити… втрату територій, остаточно несправедливу втрату територій. Це була б надто велика поразка політиків", – сказав міністр.

Він також наголосив, що в РФ є ресурси для продовження війни, і заморожений конфлікт "однаково приніс би більше користі, ніж те, що відбувається нині, знищення людських життів і матеріальних цінностей".

У свою чергу президент Румунії Клаус Йоганніс розкритикував цю заяву, нагадавши, що рішення про будь-які переговори може ухвалювати виключно уряд у Києві.

Джерело: https://www.facebook.com/vasilesebastiandincu/posts/526970672575356

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close