Written by 12:40 pm Політика

Масштаби атак РФ на енергооб'єкти України виявилися більшими за очікувані – топменеджер ДТЕК

Київ. 19 жовтня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Масштаби здійснених російськими військами атак на енергетичні об’єкти України в умовах проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 виявилися більшими за очікувані, вважає виконавчий директор ДПЕК Дмитро Сахарук.

"Ми входимо у дуже складний період, до якого готувалися, але все одно не очікували таких масштабних атак та руйнувань", – сказав Сахарук у коментарі журналістам у Києві у середу.

Топменеджер ДТЕК зазначив, що за останні три тижні кількість енергоблоків ТЕС компанії, що працюють, знизилася на чверть, переважно через завдані російськими ударами пошкодження об’єктів і обладнання ТЕС.

За його словами, наразі стан енергозабезпечення на території України залежатиме від того, наскільки швидко енергетики зможуть відновлювати пошкоджені об’єкти.

"Ми робимо все можливе і більше, щоб якнайшвидше повернути об’єкти в роботу", – запевнив він.

Водночас Сахарук звернув увагу на те, що процес відновлення є досить складним, вимагаючи необхідного "запасу міцності" з аварійного обладнання та грошей.

"Це питання вимагає, зокрема, рішення на державному рівні, чи це цільові бюджетні програми, створення певних умов на ринку, здатних стабілізувати фінансове становище як генерації, так і операторів систем розподілу, яким дедалі частіше доводиться боротися з наслідками ворожих ударів", – пояснив топменеджер ДТЕК

За його словами, оцінка руйнувань об’єктів компанії внаслідок обстрілів "невдовзі обчислюватиметься мільярдами гривень".

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close