Written by 2:41 pm Політика

Лідери ЄС обговорять питання залучення Ірану у російську війну проти України

Брюссель. 19 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Новий елемент війни Росії проти України – подальше залучення Ірану, так само як і можливі санкції проти Тегерану – буде предметом обговорення лідерів Європейського Союзу на засіданні Європейської ради, що відбудеться 20-21 жовтня у Брюсселі.

Про це в середу в Брюсселі журналістам на умовах анонімності повідомив високопоставлений європейський чиновник, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна", погодившись з оцінкою щодо того, що залучення Ірану, зокрема, постачанням безпілотних літальних апаратів, а також наданням військових інструкторів для навчання російських військових керувати ними, як повідомляють західні ЗМІ, стало новим елементом у цій війні.

"Ми працюємо над санкціями для Ірану. В ідеалі це питання буде вирішено ще до початку засідання Ради. Це важливий розвиток (у війні), я повністю поділяю вашу оцінку. Ми можемо очікувати, що це питання обговорюватиметься на Європейській раді", – сказав він.

Водночас співрозмовник журналістів не зміг конкретизувати, що саме можна очікувати щодо санкцій, оскільки робота триває саме в той час, як він спілкується з журналістами.

Відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна" щодо нових санкцій для Росії, високопосадовець нагадав, що ЄС уже ухвалив суттєвий список санкцій. "Що, як ми бачимо, є дуже важливим, так це їх виконання, щоб уникнути можливості їх обходити", – розповів він. При цьому урядовець не уточнив, що саме не працює у системі.

Крім того, співрозмовник зазначив, що ще є санкції, "які ще будуть", зокрема, на нафту в грудні цього року. "Ми також бачимо, що наслідки наших санкцій є досить вразливими, і ми маємо дати змогу часу працювати. Комісія та держави-члени працюють над додатковими можливими заходами. І оскільки станом на сьогодні ми вже ухвалили багато, простір, який залишається, досить обмежений", – пояснив він.

Європейський чиновник підтвердив поширену раніше "Інтерфакс-Україна" інформацію про те, що в перший день засідання Європейської ради, яке розпочнеться з обміну думками з президентом Європейського парламенту Робертою Мецолою, до лідерів ЄС через відеозв’язок приєднається президент України Володимир Зеленський.

Іншими темами саміту, окрім війни, яку проти України веде Росія, є енергетика, економіка, зовнішня політика, зокрема Китай.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close