Written by 11:04 am Політика

Костін зустрівся з парламентаріями U4U та обговорив механізми притягнення РФ до відповідальності

Київ. 18 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Український генеральний прокурор Андрій Костін зустрівся з членами глобальної парламентської мережі United for Ukraine (U4U) та обговорив уже наявні та необхідні механізми притягнення РФ до відповідальності за злочини, скоєні в Україні, повідомляє Офіс генерального прокурора.

"Російський режим підриває основи міжнародного права протягом останніх 15 років. Позиція кожного українця полягає в тому, що ми маємо забезпечити комплексну відповідальність агресора. І не лише за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, а й за злочин агресії", – наводить слова Костіна Офіс генпрокурора у телеграм-каналі у вівторок.

Генпрокурор зазначив, що Україна вже налагодила тісну співпрацю з Міжнародним кримінальним судом (МКС) та Євроюстом. Водночас, як наголошується в повідомленні, для побудови цілісної системи притягнення до відповідальності необхідний Спеціальний трибунал щодо злочину агресії.

"МУС і Трибунал – це два взаємодоповнюючі механізми", – додав Костін.

"Генпрокурор висловив вдячність парламентарям за чітку й рішучу позицію в підтримці прагнень нашої країни до відновлення справедливості. Він запевнив, що Україна спільно з міжнародними партнерами активно працює над тим, аби жоден злочинець, незалежно від статусу, не залишився непокараним. А всі постраждалі – отримали компенсацію", – зазначається у повідомленні Офісу генпрокурора.

"Росія має заплатити за всі втрати українців у цій війні. Гроші російських олігархів, всіх причетних до агресії й тих, хто так чи інакше її підтримує, мають бути не лише арештовані, а й конфісковані. Закликаю партнерів до створення такого механізму", – додав Костін.

Джерело: https://t.me/pgo_gov_ua/6817

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close