Written by 8:50 pm Політика

Комітет конгресу США викликав Трампа для надання свідчень щодо подій 6 січня 2021 року

Вашингтон. 21 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Спеціальний комітет палати представників США, який розслідує заворушення в районі Капітолію 6 січня 2021 року, видав у п’ятницю повістку, в якій викликав експрезидента США Дональда Трампа для надання свідчень, повідомляють американські ЗМІ.

"Ми розуміємо, що факт відправлення повістки колишньому президенту є значною та історичною дією", – зазначили голова комітету Бенні Томпсон та його заступник Ліз Чейні у листі, надісланому Трампу.

Комітет зазначив, що Трамп має до 4 листопада передати всі необхідні документи, а свідчення під присягою експрезидент має дати "починаючи з 14 листопада або приблизно в цей час". Згідно з даними телеканалу CNN, комітет, зокрема, вимагає від Трампа надати всі дані про його контакти в період із 3 листопада 2020 року до 20 січня 2021 року.

6 січня 2021 року Конгрес США мав намір затвердити результати голосування на президентських виборах 2020 року. Цього дня у столиці США зібралися на акцію протесту численні прихильники Трампа. Частина демонстрантів прорвалася до будівлі Конгресу та зірвала засідання. Конгресмени-демократи негайно звинуватили в тому, що сталося, Трампа. Пізніше Конгрес усе-таки затвердив підсумки виборів. Наразі у Палаті представників працює сформований за ініціативою демократів спеціальний комітет, завдання якого – пролити світло на події січня 2021 року. У цьому самому комітеті працює республіканка Ліз Чейні, яка зазнала критики з боку багатьох однопартійців за те, що виступає проти Трампа.

Сам експрезидент запевняє, що не має жодного стосунку до подій 6 січня 2021 року.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close