Written by 12:20 pm Економіка

Канада надала першу спецгарантію на EUR36,5 млн за кредитом ЄБРР на EUR300 млн для "Нафтогазу"

Київ. 14 жовтня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Канада підписала першу спеціальну гарантію на суму EUR36,5 млн у рамках надання НАК "Нафтогаз України" кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) обсягом EUR300 млн.

"Канада, один із засновників ЄБРР і важливий учасник його роботи, спільно з іншими країнами підписала угоду про надання кредиту ЄБРР у розмірі EUR300 млн для НАК "Нафтогаз". При цьому Канада надасть гарантію у розмірі EUR36,5 млн, щоб допомогти компенсувати втрату видобутку природного газу через вторгнення Росії в Україну", – йдеться в пресрелізі банку в п’ятницю.

Зазначено, що ЄБРР та уряд Канади продовжують співпрацювати для підтримки української державної газової компанії "Нафтогаз" для можливості постачання критично важливої енергії українським споживачам в опалювальний сезон.

За словами віцепрем’єр-міністра і міністра фінансів Канади Христі Фріланд, наведеними пресслужбою, цією гарантією Канада сприяє отриманню "Нафтогазом" кредиту ЄБРР, який допоможе Україні придбати паливо для опалення, якого вона потребує, до настання зими.

"Канада твердо переконана: Україна має виграти цю війну, щоб захистити свій суверенітет, демократію і заснований на правилах міжнародний порядок", – наголосила Фріланд.

Нагадується, що цього року Канада виділила Україні військову, гуманітарну та іншу допомогу на суму понад 3,4 млрд канадських доларів, зокрема 1,95 млрд канадських доларів у вигляді кредитів, які були повністю освоєні, щоб допомогти задовольнити невідкладні потреби платіжного балансу країни та підтримати її макроекономічну стабільність.

Як повідомлялося, ЄБРР у середині червня 2022 року повідомив про рішення виділити "Нафтогазу" EUR300 млн на закупівлю газу, з яких EUR50 млн мали бути виділені екстрено. ЄБРР гарантує 66% (EUR200 млн) загального обсягу кредиту, який також підкріплено державною гарантією України. Після початкового платежу EUR50 млн гарантії донорів покриють наступні EUR100 млн і 66% остаточних EUR150 млн.

Голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в середині вересня повідомив, що завершення операції з відстрочення виплат за єврооблігаціями-2024 "Нафтогазу України", великим власником яких є ЄБРР, та оформлення Мінфіном необхідних документів дають змогу розраховувати на одержання коштів схваленого ще в червні кредиту ЄБРР на EUR300 млн найближчим часом. На початку жовтня кредит, за його словами, ще не було отримано.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close