Київ. 24 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Єврокомісія спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) запускає попереднє техніко-економічне обґрунтування для оцінки того, як краще поєднати українську та молдавську залізничні мережі з Транс’європейською транспортною мережею (TEN-T).
Як зазначається у повідомленні на сайті ЄІБ, ширина колії, яка використовується в більшості країн ЄС, відрізняється від ширини колії у Східній Європі, що ускладнює доставку товарів в обох напрямках.
"Цю проблему можна вирішити, розширивши залізничну колію ЄС через кордони з Польщі та Румунії в Україну та Молдову. Сьогоднішнє дослідження є ключовим кроком у підготовці до покращення зв’язку між ЄС, Україною та Молдовою після війни. Технічна консультаційна служба ЄІБ JASPERS відповідає за завершення дослідження до травня 2023 року у тісній співпраці з усіма зацікавленими країнами", – пояснюється в повідомленні банку.
За словами віцепрезидента ЄІБ Терези Червінської, дослідження ЄІБ з інтеграції українських та молдавських залізничних мереж з ЄС є першим кроком на шляху до сучасного транспортного сполучення між ЄС, Молдовою та Україною.
"Інтеграція залізничних мереж дасть змогу спростити і зробити безпечнішим переміщення людей, товарів і послуг між трьома ринками, а також прискорити інтеграцію двох країн до ЄС. Урешті, з вторгненням Росії в Україну та блокадою українських портів, що викликала глобальну продовольчу кризу безпрецедентного масштабу, ці нові транспортні зв’язки створять надійну альтернативу для постачання продовольства", – наголосила віцепрезидент ЄІБ.
Як повідомлялося, Єврокомісія в липні 2022 року оголосила про поправки у свою пропозицію щодо Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T), що передбачають продовження чотирьох транспортних коридорів ЄС на території України та Молдови з урахуванням наслідків російського вторгнення в Україну.
TEN-T – висунута у 2014 році стратегія транспортної політики ЄС, спрямована на з’єднання країн Євросоюзу та його європейських партнерів із заходу на схід та з півночі на південь мережею автодоріг, залізниць, аеропортів та водних інфраструктур.