Written by 8:39 am Політика

ISSB вирішив зробити парникові викиди Scope 3 обов'язковими для розкриття

Київ. 24 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рада з міжнародних стандартів звітності в галузі сталого розвитку (ISSB) планує до кінця року завершити роботу над проєктами двох перших своїх документів – спільними вимогами до розкриття ESG-інформації та стандартами розкриття інформації, пов’язаної з кліматом.

"Метою є завершити обговорення запропонованих стандартів до кінця 2022 р., щоб випустити їхні фінальні версії якомога раніше у 2023 р.", – ідеться у повідомленні ISSB.

У рамках фіналізації своїх базових підходів ISSB ухвалила також принципове рішення внести до переліку обов’язкових для компаній вимог розкриття викидів парникових газів аж до Scope 3 (непрямі викиди, пов’язані з діяльністю компанії, але поза її прямим контролем). Оскільки такі обсяги найскладніше підрахувати, їх розкриття зараз є предметом запеклих суперечок, зокрема в США. ISSB, одноголосно ухваливши рішення про необхідність Scope 3, пообіцяв дати час бізнесу адаптуватися до цієї вимоги.

У ЄС, США, Великій Британії вже запроваджені або обговорюються обов’язкові вимоги до розкриття емітентами відомостей про сталий розвиток.

Очікується, що стандарти ISSB дадуть змогу гармонізувати національні стандарти ESG-розкриття, а також дадуть споживачам цієї інформації єдині метрики для оцінки компаній.

Міністри фінансів та голови центральних банків країн "Групи семи" (G7) за підсумками нещодавньої зустрічі схвалили підготовку міжнародних стандартів розкриття інформації про сталий розвиток.

Раніше за підсумками громадського обговорення ISSB отримав понад 1300 відгуків від держорганів, академічної спільноти, інвесторів, громадських організацій, аудиторських асоціацій. Наразі Рада обговорює зауваження, що надійшли.

ISSB була сформована міжнародною конференцією з клімату COP26 для розробки міжнародних стандартів у сфері сталого розвитку. Організаційною платформою для Ради є Фонд МСФЗ, проєкти стандартів спираються на розробки незалежних організацій.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close