Written by 10:41 am Політика

Голова комітету Ради із зовнішньої політики виступає за введення візового режиму між Україною та Білоруссю.

Київ. 17 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція "Слуга народу") висловлюється за введення візового режиму з Білоруссю та припинення дипвідносин із цією державою.

"Я особисто виступаю за впровадження візового режиму", – сказав Мережко на онлайн-брифінгу в медіацентрі "Україна" (Львів) у понеділок.

Він пояснив: "Ми всі розуміємо, що зараз білоруська влада перебуває під значним контролем держави агресора – Росії, тобто російські спецслужби можуть використати безвізовий режим у своїх інтересах, і нам це треба враховувати".

Народний депутат зазначив, що треба зважити всі плюси та мінуси запровадження візового режиму з Білоруссю.

Мережко наголосив, що з міжнародно-правового погляду Білорусь сьогодні є державою-учасником агресії Російської Федерації.

За його словами, Білорусь не лише надає свою територію для здійснення актів агресії, які чинить Росія, але не виключена і пряма участь білоруської армії в агресії проти України.

Парламентар переконаний, що на всі ці факти Україна має реагувати.

Він також висловився за розрив дивідносин із Білоруссю.

"Не тільки іноді буває складно встановити дипломатичні відносини… але й вийти з дипломатичних відносин, припинити їх… як це коректно зробити – це, швидше за все, питання до нашого Міністерства закордонних справ. Але я впевнений у тому, що це питання про розрив дипломатичних відносин треба порушувати і…вирішувати", – переконаний Мережко.

Народний депутат пояснив, що якщо Україна припинить дипломатичні відносини з Білоруссю, це зовсім не означає, що перестають існувати консульські відносини, в рамках яких Україна може захищати права та інтереси своїх громадян, які перебувають на території Білорусі.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close