Written by 10:18 am Економіка

Голова агрохолдингу "Укрлендфармінг" Бахматюк вважає "інструментом помсти" підозру НАБУ в махінаціях із ПДВ

Київ. 18 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова ради директорів агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк назвав неправомірним тиском та "інструментом помсти" висунуту йому та колишньому главі Державної фіскальної служби України (ДФС) Роману Насірову підозру 17 жовтня Національним антикорупційним бюро України про отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі при махінаціях із ПДВ.

Як повідомляється в заяві Бахматюка на сайті холдингу у вівторок, висунуту проти нього підозру веде керівник головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський, який нібито має зв’язок із колишнім директором НАБУ Артемом Ситником, якого акціонер агрохолдингу раніше звинувачував у неправомірному тиску на діяльність. Аграрної групи протягом шести років.

"Кум Ситника Калужинський вирішив "покошмарити" мою компанію новою безглуздою підозрою. Повторюся: звинувачення полягає в тому, що нібито було порушено черговість повернення ПДВ, при тому, що саме ПДВ відшкодовано законно. Складається враження, що є завдання "прив’язати" мене до будь-якої справи, просто щоб його порушити. Ця підозра, як і всі попередні, не матиме жодних правових перспектив. Але матиме негативні наслідки для компанії та держави", – зазначається у заяві Бахматюка.

Голова ради директорів холдингу наголосив, що подальше переслідування "Укрлендфармінгу" Калужинським може призвести до зупинення підприємств холдингу, де працюють 13 тис. осіб, і, відповідно, недоотримання бюджетами всіх рівнів мільярдів гривень податків, які зараз сплачують ці компанії. Поряд з російською агресією це призведе до подальшого скорочення виробництва курячих яєць в Україні та їхнього подорожчання.

"Якщо дозволити кумам Ситника і далі використовувати НАБУ як інструмент помсти, ми можемо втратити й ті підприємства, яким вдалося вижити під бомбардуванням ворога. І коли українець купуватиме яйця по 20 грн/шт., коли тисячі людей виявляться без роботи, а бюджет недоотримає величезні суми податків, винними у цьому будуть не лише російські окупанти, а й представники НАБУ", – заявив Бахматюк.

Глава холдингу також уточнив, що "Укрлендфармінг" захищатиме свою позицію правовим способом, а також продовжуватиме підтримувати Збройні Сили України, як це робив з перших днів російської агресії.

Як повідомлялося, детективи НАБУ 17 жовтня повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі колишньому голові Державної фіскальної служби України (ДФС) Роману Насірову та його раднику Олегу Бахматюку, підозрюваному у пособництві під час її отримання.

Уточнюється, що протягом 2015-2016 років голова ДФС України отримав на свою користь та на користь третіх осіб понад 722 млн грн за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу Бахматюку юридичним особам у розмірі понад 3,2 млрд грн.

Зазначалося, що надання неправомірної вигоди в іноземній валюті ($5,5 млн та EUR21 млн) відбувалося з використанням низки компаній, зареєстрованих за кордоном, які належали власнику одного з агрохолдингів, а її отримання посадовою особою – з використанням підприємств-нерезидентів, контроль за діяльністю яких здійснювався безпосередньо головою ДФС України, його радником та іншими особами, пов’язаними з ним спорідненими відносинами.

Для перерахування коштів між юридичними особами під виглядом надання та отримання позичок чи постачання продукції підозрювані залучили й інші підприємства-посередники, зареєстровані за межами України. Частина неправомірної вигоди була сформована безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ, що конвертуються в іноземну валюту.

Дії колишнього голови ДФС України кваліфіковані за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України, його радника – за ч.5 ст.27, ч.4 ст.368 КК, а власника агрохолдингу – за ч.4 ст.369 КК. Наразі вирішується питання щодо застосування до підозрюваних запобіжних заходів.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close