Written by 2:47 pm Політика

Ефективність ППО України становить 64% – Генштаб ЗСУ

Київ. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ефективність системи протиповітряної оборони України становить 64%, 81 ракету зі 126 застосованих Росією по Україні було знищено, повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України бригадний генерал Олексій Громов.

"Ефективність системи нашої протиповітряної оборони залишається на досить високому рівні – 64%, а це 81 ракета зі 126 застосованих була знищена", – сказав Громов на брифінгу в Military Media Center у четвер.

Він зазначив, що з огляду на набуття досвіду й отримання нових зразків переносних зенітних ракетних комплексів протягом останнього тижня ефективність системи ППО України значно збільшилася.

Представник Генштабу наголосив, що аналіз характеру застосування противником ракетного озброєння за минулий період показує різке та суттєве збільшення його інтенсивності.

"Зокрема, з 10 жовтня противник випустив 154 ракети по території України, що порівняно з першою декадою місяця більше майже всемеро. У першій декаді було випущено 21 ракету", – поінформував він.

Основним типом ракетного озброєння, яке застосовував противник протягом минулого періоду, стали крилаті ракети повітряного базування, причому за попередній період застосування цих ракет узагалі не фіксувалося, додав Громов.

"Кількість застосованих ракет – 83 одиниці – перевищила кількість ракет цих типів, застосованих протягом чотирьох місяців: протягом червня, липня, серпня та вересня. У той період було застосовано лише 43 ракети", – зазначив він.

Громов додав, що майже третину – 29% від застосованих ракет – становили крилаті ракети морського базування типу "Калібр", які також не застосовували протягом попереднього періоду. Також противник збільшив інтенсивність застосування крилатих ракет наземного базування, застосував вісім ракет, тоді як за попередній період застосував лише одну ракету по території України.

"Аналіз характеру застосування противником дронів-камікадзе типу Shahed-136 за минулий період також показує різке збільшення його інтенсивності. З 10 жовтня противник застосував 176 безпілотних літальних апаратів по об’єктах на території України, що порівняно з попередньою декадою більше у 2,5 раза", – сказав він.

Громов додав, що із застосованих противником протягом останнього тижня безпілотних літальних апаратів 65 дронів, ймовірно, були націлені на об’єкти в Києві та Київській області.

"Майже половину з них – 27 одиниць – було випущено з території Республіки Білорусь", – додав він.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close